Сьогодні, 27 січня, Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. У Києві на території історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" відбулася пам'ятна церемонія, організована Федерацією європейських громад України. Участь у заході взяли Президент Володимир Зеленський та представники дипломатичного корпусу європейських країн, США та Канади.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного, на церемонії були присутні посли Німеччини, США, Великобританії, Канади, Японії, Італії, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Іспанії, Австрії, голова Представництва Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ООН в Україні.
"Сьогодні, як і завжди, Україна вшановує пам'ять мільйонів жертв Голокосту. Ми знаємо й пам'ятаємо, що байдужість убиває разом із ненавистю. Байдужість і ненависть завжди тільки вдвох здатні творити зло", – сказав Глава держави.
Після промов усі разом з Президентом Зеленським запалили пам'ятні свічки біля меморіального знака "Менора". Церемонія завершилася спеціальною поминальною молитвою, яку виголосив рабин Рутман.
27 січня 1945 року розпочалося звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Під час Другої світової війни в результаті Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв, з них 1,5 мільйона людей — на території сучасної України.
Бабин Яр став символом Голокосту та однією з найбільших масових могил у Східній Європі. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, нацисти розстріляли 33 771 єврея.
"Сьогодні як ніколи важливо нагадати собі про універсальні уроки Голокосту, адже війна в Україні має тривожне відлуння 1930-40-х років. Ми ніколи не повинні забувати про жахливий злочин проти людства, що стався багато років тому, ми повинні зупинити спотворення і привласнення історії Голокосту. Всі народи повинні об'єднатися перед обличчям терору і не допустити повторення історії", — зазначив голова Ради Федерації єврейських громад рабин Меїр Стамблер.
Довідка
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту проголосили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Співавторами документа виступили близько 100 держав.
За оцінками дослідників, жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв, 1,5 млн з них загинули на території України.
Читайте також
Табори смерті, гетто та мільйони загиблих. 10 фактів про Голокост