Київ та область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків відключення електроенергії

Київ та область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків відключення електроенергії

Київ та область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків відключення електроенергії
. Фото: Уніан

У Києві наразі тривають екстрені відключення електроенергії. Але завтра, 19 січня, планується повернення до стабілізаційних графіків. Про це повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

"Черговий день в екстрених відключеннях у Києві. Але ми вже максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Орієнтуємося, що завтра місто включається у нього", — каже Коваленко.

Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіку.

У свою чергу в "Укренерго", зазначили, що на 19 січня обмеження споживання для Києва встановлені на рівні 938 МВт на день та 593 МВт на ніч. Ліміти для Київщини були встановлені на рівні 693 МВт на день та 703 МВт на ніч.

"Такі ліміти дозволяють проводити завтра відключення у стабілізаційних графіках",— йдеться у повідомленні.

Дізнатись про відключення світла за адресою можна на сайті ДТЕК Київські електромережі або ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Наразі у Києві та області графіки відключення електроенергії складаються з трьох категорій:

  • Білий колір на графіку: в цей час не планується включення світла.
  • Темний колір на графіку: в ці години світла не буде.
  • Світло-сірий колір на графіку: можливі відключення, якщо дисбаланс в енергосистемі буде збільшуватись.

Що відомо про ситуацію з електропостачанням у Києві та області

У Києві та області у вівторок, 17 січня, відбувалися екстрені відключення електроенергії. Графіки стабілізаційних вимкнень, складені раніше, не діяли. Енергетики ДТЕК запевнили, що разом зі спеціалістами НЕК "Укренерго", іншими екстреними службами й органами державної влади роблять усе можливе для якнайшвидшої стабілізації ситуації.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

У суботу, 14 січня, через загрозу ракетних обстрілів у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії. У ДТЕК пояснили — це вимушений превентивний крок, який дозволить уникнути значних пошкоджень енергетичної інфраструктури, якщо ракети досягнуть цілі.

У неділю, 15 січня, після атаки військ РФ на критичну інфраструктуру України у Києві застосовували екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних вимкнень у столиці не діяли. Така ж ситуація була і в області.

У понеділок, 16 січня, Київ отримав обсяг електроенергії на рівні 974 МВт із необхідних 1600 МВт. Тому відключення світла відбувалися в усіх сірих зонах графіка. Ситуація залишається складною, і обмеження електропостачання нині — це єдина можливість не зробити все ще гірше. Про це повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

Читайте також

Допомога Києву від Німеччини та ЄБРР. Про що домовилися на Всесвітньому форумі в Давосі

У Броварах оголосили триденну жалобу через авіакатастрофу

Важких пацієнтів лікуватимуть закордоном: Ляшко розповів про стан постраждалих у Броварах

У Броварах впав гелікоптер з керівництвом МВС, РФ атаками пошкодила 9 українських ТЕС. 329 день війни. Онлайн

На початок