На столичній митниці службовий пес виявив компоненти зброї у міжнародних посилках

На столичній митниці службовий пес виявив компоненти зброї у міжнародних посилках

На столичній митниці службовий пес виявив компоненти зброї у міжнародних посилках
.

Столичні митники завадили відправленню з України компонентів зброї у міжнародних посилках. Заборонені предмети допоміг виявити службовий пес – фокстер’єр Грета. Деталі до рушниць знайшли у 5 пакунках, приготованих до пересилання закордон, повідомляє пресслужба Київської митниці.

Зокрема, під час митного контролю міжнародних поштових відправлень серед загальної маси пакунків митники виявили п’ять посилок з предметами військового призначення. Три з них здалися підозрілими собаці Греті з кінологічної служби митниці.

На столичній митниці службовий пес виявив компоненти зброї у міжнародних посилках
На столичній митниці службовий пес виявив компоненти зброї у міжнародних посилках. Фото: Київська митниця

У посилках, які мешканець Хмельниччини надсилав до США та Канади, згідно з деклараціями, мали б бути "подарункові сувеніри".

Однак, за висновками експерта, так звані сувеніри — це спеціально призначені компоненти до вогнепальної зброї, зокрема, затвори до снайперських та звичайних гвинтівок Мосіна.

Компоненти до гвинтівок, які виявили на столичній митниці у міжнародних відправленнях
Компоненти до гвинтівок, які виявили на столичній митниці у міжнародних відправленнях. Фото: Київська митниця

Оскільки вогнепальну зброю усіх видів та її частини заборонено пересилати у міжнародних поштових відправленнях, інспектори Київської митниці склали стосовно відправника п’ять протоколів про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. За це правопорушення передбачена відповідальність — конфіскація заборонених до пересилання предметів.

Деталі гвинтівок вилучені.

Що відомо про вилучення незаконних посилок на Київській митниці

Київські митники викрили відразу чотирнадцять спроб незаконного пересилання з України старовинних монет. У відправленнях знаходилося загалом 48 монет різного віку, найстаршій з яких — майже 2000 років.

У липні з України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.

Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

У жовтні цього року київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю.

19 грудня Київські митники передали до Донецького обласного художнього музею ікону "Свята Новозавітна Трійця" ("Батьківство"). Реліквію намагались незаконно вивезти з України ще у 2020 році.

Читайте також

Поширювали фейки про війну: на Київщині викрили ботоферму

На початок