Київська митниця передала до музею ікону 19-го століття, яку намагались вивезти закордон

Київська митниця передала до музею ікону 19-го століття, яку намагались вивезти закордон

Київська митниця передала до музею ікону 19-го століття, яку намагались вивезти закордон
. Фото: Київська митниця

Київські митники передали до Донецького обласного художнього музею ікону "Свята Новозавітна Трійця" ("Батьківство"). Реліквію намагались незаконно вивезти з України ще у 2020 році. Про це інформує пресслужба Київської митниці.

Стародавню ікону "Свята Новозавітна Трійця" ("Батьківство") розміром 37,3 х 32,4 см намагався надіслати до США харків’янин у міжнародному поштовому відправленні. Схованку зі святинею чоловік зробив всередині DVD-пристрою. Планам контрабандиста завадила пильність столичних митників.

Увесь цей час стосовно виявленої стародавньої знахідки проводилась мистецтвознавча експертиза і необхідні юридичні процедури. Фахівці підтвердили, що дерев’яна ікона була виготовлена в середині—другій половині 19-го століття і має історичну цінність як об’єкт матеріальної культурної спадщини.

Тепер ікона перебуватиме під охороною працівників Донецького обласного художнього музею, фонди якого нині перебувають в евакуації.

Що відомо про діяльність Київської митниці

У липні з України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.

Також Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

У жовтні цього року київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю.

Столичні митники знищили 10 партій контрафактної продукції Apple, яку намагалися ввезти в Україну. Процедура відбулась за участі представника правовласника торгової марки.

Раніше київська митниця передала на потреби ЗСУ конфісковану систему широкосмугового інтернету Starlink. Її виявили в посилці, що надійшла зі США.

Читайте також

Через перебої зі світлом електронна черга на пункті пропуску "Ягодин" не працює

На початок