У Києві планують реконструювати квартали зі старою забудовою

У Києві планують реконструювати квартали зі старою забудовою

У Києві планують реконструювати квартали зі старою забудовою
. Фото ілюстративне: Вікіпедія

У столиці затвердили Програму комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. Відповідне рішення ухвалили 8 грудня на сесії Київської міської ради.

Як повідомив депутат Київради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександр Бродський, нині у Києві налічується 5 395 будинків застарілого житлового фонду, які фактично вичерпали свій експлуатаційний ресурс і мають незадовільний технічний стан.

Продовження експлуатації таких споруд загрожує безпеці мешканців через можливі руйнації та аварії зношених інженерних мереж, зазначив Олександр Бродський. Крім того, старі багатоповерхівки не пристосовані для людей з інвалідністю, мають низьку енергоефективність.

Як зауважив депутат, необхідна комплексна реконструкція таких об’єктів, адже постійний точковий ремонт обходиться столичному бюджету дорожче.

Програму комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду в Києві вже розробило приватне підприємство "Інститут Урбаністики". Її реалізація має забезпечити створення комфортних та безпечних умов проживання для киян.

Що відомо

  • Міністерство розвитку громад і територій України ще у 2021 році розробило законопроєкт, в якому йдеться про знесення та реконструкцію будівель з малогабаритними квартирами, зокрема, так званих “хрущовок”.
  • У вересні 2022 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. Новий закон дозволить органам місцевого самоврядування почати комплексне оновлення житла в громадах. Реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, розташовані в межах кварталу.

Читайте також

Іноземні архітектори запропонували рішення для швидкої відбудови українських міст

У 2023 році Київ продовжить будівництво кільцевої дороги, ремонт Шулявського мосту і розвиток метро

На початок