Центр Києва може стати пішохідним — петиція

Центр Києва може стати пішохідним — петиція

Центр Києва може стати пішохідним — петиція
. Фото: Уніан (ілюстративне)

Кияни пропонують запровадити пішохідну зону в центрі міста. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Київської міської ради.

Зазначається, що відповідно до статистики 2020-21 років Київ входив в топ-15 найбільш забруднених міст у світі. На 21 листопада 2022 року згідно з рейтингом "Рейтинг міст за якістю повітря та його забруднення місто входило в топ-30.

Автор петиції Владислав Гаврилюк каже, що пішохідна зона в першу чергу, дасть змогу зменшити шкідливі викиди вуглекислого газу. Наводить як приклад, історичний центр в Брюсселі, більша частина якого є пішохідною зоною, а також низку інших міст Європи де вже виконується така практика.

"Зараз швидкого розвитку набуває індустрія вело-транспорту (туди ж самокати та інші види альтернативних засобів пересування), тому доречним буде запровадження пішохідної зони з додатковими доріжками для альтернативних видів транспорту. Це не тільки покращить стан повітря, а й збільшить кількість туристичних маршрутів історичним центром міста, що стане важливою складовою після закінчення повномасштабного вторгнення Росії",— йдеться у тексті петиції.

До вже існуючих пішохідних зон в Києві, таких як, Алея Небесної Сотні або Андріївський узвіз, пропонується додати:

  • по вулиці Хрещатик (або прилеглі до неї вулиці та провулки)
  • по вулицях Михайлівська, Софіївська, Житомирська, тобто ті, які є історичною складовою міста
  • біля історичних пам‘яток Софіївського собору, Софіївської площі та Михайлівського золотоверхого монастиря.

Щоб петиція була розглянута Київрадою, вона має набрати 6000 голосів. Наразі проголосувало трохи більше 500 киян.

Що відомо

  • Кияни просять не вимикати вечорами світлофори на пішохідних переходах. Зазначається, що, коли вимикають світлофори на вулицях з великим транспортним потоком дуже складно перейти дорогу.
  • У Києві пропонують зменшити швидкість автомобілів до 30 км/год на час, коли відключають електрику. Автор петиції пропонує Київраді звернутися до парламенту з пропозицією внести зміни до існуючих Правил дорожнього руху.
  • До застосунку "Київ Цифровий" пропонують додати нову опцію. На сайті Київради з’явилась петиція з проханням до столичної влади внести у додаток "Київ Цифровий" функцію оплати на всіх приватних парковках міста.
  • Кияни вимагають встановити додаткові лави на станціях метро — відповідна петиція зібрала понад 6000 голосів. Автор петиції Віталій Дунюшкін просить подбати про більшу кількість місць для сидіння на станціях метрополітену.
  • Понад 6000 підписів зібрала петиція, в якій кияни просять запустити у столичному метрополітені безплатний швидкісний Wi-Fi. Аргументують тим, що це не лише забезпечення комфорту людей під час поїздки, але й можливість залишатися на зв'язку з рідними.

Читайте також

"Зброя Перемоги". Укрпошта випустила нову марку до Дня ЗСУ

Наслідки масованої атаки РФ, в ООН заявили про понад 6700 загиблих цивільних українців. 286 день війни. Онлайн

На початок