Відбудувати Київ: 11 міст Європи підписали декларацію про відновлення української столиці

Відбудувати Київ: 11 міст Європи підписали декларацію про відновлення української столиці

Відбудувати Київ: 11 міст Європи підписали декларацію про відновлення української столиці
. Фото: КМДА

Київ та 11 європейських міст уклали спільну декларацію про об’єднання зусиль для швидкої та стабільної відбудови зруйнованих російськими атаками територій столичного регіону. Підписання відбулося під час Інвестиційного форуму у Брюсселі "Великий Київ: Стійкість. Інновації. Сталий розвиток", інформує пресслужба Київської міськдержадміністрації.

Так, Київ, Брюссель, Париж, Рим, Гельсінкі, Познань, Подгориця, Берлін, Ліон, Рига, Сараєво та Вільнюс домовились про взаємну підтримку у кризових ситуаціях і допомогу гуманітарного та технічного характеру.

Крім того, йшлося про посилення економічних, культурних та суспільних відносин у майбутніх проєктах. Київ і Брюссель погодили також співпрацю у сферах інвестицій та цифрових проєктів. Як йдеться в документі, "проєкти відбудови мають сприяти створенню безпечних, процвітаючих та придатних для життя міських територій".

Приєднатись до спільної декларації можуть інші міста, які прагнуть допомогти у післявоєнному відновленні Києва і прилеглих територій.

Також у межах Інвестиційного форуму міста Києва-2022 підписано Угоду про побратимство між містами Київ та Дублін, Меморандум про взаєморозуміння між містами Київ та Гельсінкі, а також Угоду про встановлення дружніх відносин між містами Київ та Сараєво.

Що відомо

  • У Брюсселі відкрився Київський інвестиційний форум. Організувати захід і зібрати потенційних інвесторів, які хочуть допомогти Києву та Україні, запропонував мер Брюсселя Філіп Клозе. Він закликав долучитися до глобальної європейської мережі соціальної відповідальності.
  • Раніше Віталій Кличко розповів, що столична влада намагається якомога швидше відновити пошкоджену внаслідок ракетних ударів інфраструктуру. Проте відключення електроенергії можуть бути до весни.
  • Також, за словами Кличка, міська влада не відкидає, що столиця внаслідок російських ударів може залишитися без води, світла та зв'язку, але робить все, щоб повного блекауту не сталося. Водночас він закликав киян подбати про можливість виїзду в разі повного знеструмлення міста, а також зробити запаси води, харчів, теплих речей.

Читайте також

Голови МЗС Північно-Балтійських країни прибули до Києва

На початок