Добровольцям, які обороняли Київ, виплатять фінансову допомогу з бюджету столиці

Добровольцям, які обороняли Київ, виплатять фінансову допомогу з бюджету столиці

Добровольцям, які обороняли Київ, виплатять фінансову допомогу з бюджету столиці
. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Київська міська рада виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ. Фінансове підтримка передбачена для близько 10 тисяч бійців добровольчих формувань територіальної громади столиці.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко після засідання Київради 24 листопада.

Зокрема, столичні депутати внесли зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки, що стосується організації військової служби, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у столиці.

Як поінформував Віталій Кличко, з 24 лютого до 1 червня 2022 року в обороні Києва брали участь взяли близько 10 тисяч добровольців, які виконували бойові завдання, як правило, у вільний від основної роботи час. Вони за власні кошти закуповували військову форму та спорядження.

"Тому сьогодні Київ планує виплатити кожному добровольцю одноразову безповоротну фінансову допомогу у розмірі двох мінімальних зарплат — 13,4 тис. грн. Загалом на ці потреби необхідно спрямувати 134 млн грн. До кінця 2022 року місто виділить на підтримку добровольців 100 млн грн", — пояснив мер Києва.

Що відомо

  • З першого дня повномасштабного вторгнення Росії тисячі мешканців української столиці стали в черги для запису в територіальну оборону. Люди, які ще вчора були вчителями, бізнесменами, куховарками, одного дня — 24 лютого — покинули все і стали до лав ЗСУ. Добровольці разом із військовими чергували на блокпостах, основних шляхах сполучення, на вулицях, у полях, у лісах.
  • 112 бригада Територіальної оборони Збройних сил України була сформована у перші дні повномасштабної російської агресії у лютому 2022 року з добровольців-мешканців Києва. Воїни 112 бригади ТРО ЗСУ брали активну участь в оборони столиці від російських окупантів, а пізніше брали участь в боях на Сході та Півдні України.
  • У столиці 15 жовтня відкрили та освятили пам’ятний знак на честь киян-добровольців 112 бригади Територіальної оборони Збройних сил України, які поклали своє життя за свободу та незалежність України.
  • У Києві виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

Читайте також

СБУ затримала у Києві російського агента, який прибув із Криму готувати диверсії

На початок