Перейти до основного змісту
Майже 300 безробітних мешканців Київщини долучилися до "Армії відновлення"

Майже 300 безробітних мешканців Київщини долучилися до "Армії відновлення"

Майже 300 безробітних мешканців Київщини долучилися до "Армії відновлення"
. Фото ілюстративне: Суспільне

До "Армії відновлення" на Київщині долучилися вже майже 300 людей. Відповідні договори про організацію та оплату суспільно корисних робіт укладені з 25 комунальними підприємствами регіону. Про це повідомляє Київський обласний центр зайнятості.

Як нагадали у відомстві, діяльність із поліпшення благоустрою громад у межах проєкту "Армія відновлення" стартувала на Київщині наприкінці жовтня. Такі роботи під час воєнного стану покликані відновити функціонування інфраструктури. Також участь у проєкті є джерелом прибутку для людей, що втратили роботу.

Як пояснили в обласному центрі зайнятості, середня допомога з безробіття на Київщині — 5 100 грн. При цьому 43% безробітних громадян отримують від 1000 до 1800 грн, а на роботах в "Армії відновлення" мінімальна зарплата 6700 грн на місяць. На період, коли людина працює на суспільно корисних роботах, призупиняється виплата допомоги з безробіття, а потім продовжується, і йде страховий стаж.

Учасники "Армії відновлення" залучені до прибирання сміттєзвалищ, впорядкування територій, розбору завалів, будівництва та ремонту житлових приміщень. Мешканці, які залучаються до суспільно корисних робіт, мають право на:

  • укладення строкового трудового договору з оплатою не нижче від розміру мінімальної заробітної плати;
  • охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • збереження статусу безробітного на період виконання суспільно корисних робіт.

Що відомо

  • У Мінекономіки поінформували, що станом на 21 листопада у межах проєкту "Армія відновлення" понад 1300 безробітних залучили до суспільно корисних робіт у Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Донецькій та Рівненській областях. За виконання суспільно корисних робіт держава вже перерахувала працівникам 6,2 млн грн.
  • Наприкінці жовтня уряд активізував механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах, зокрема у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів.
  • В Україні 19 жовтня запрацював державний портал для пошуку роботи — "Єдиний портал вакансій". Вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу.

Читайте також

У Києві підприємці отримують попередження за неприбраний сніг

Топ дня
Вибір редакції
На початок