"Ваш родич у біді": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства

"Ваш родич у біді": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства

"Ваш родич у біді": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства
. Фото: Національна поліція

Правоохоронці Київської області склали список найпоширеніших схем шахрайства, жертвами яких стають довірливі громадяни. Найбільше заяв до поліції з початку 2022 року надійшло від громадян за фактами обману під час купівлі чи продажу товарів через інтернет, інформує пресслужба поліції Київської області.

Правоохоронці констатують, що під час дії воєнного стану збільшилася кількість звернень щодо вчинення шахрайських дій за поширеними схемами. З початку року поліція Київщини викрила понад 320 таких фактів. Усім особам повідомлено про підозру.

У статистиці шахрайств найбільше заяв від громадян надходить щодо продажу неіснуючих товарів та послуг в онлайн-маркетах, а також популярних торговельних платформах в інтернеті. З початку року у Київської області зареєстрували більше 155 фактів таких афер.

Популярним залишається і "фішинг"Вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих громадян персональних банківських даних. Часто злодії списують гроші із карток клієнтів під виглядом працівників банку. Поліцейські Київщини зафіксували понад 140 таких випадків від початку року.

Попри бойові дії в Україні незмінним лишається використання шахраями відомої схеми: "Ваш родич потрапив у біду/лікарню/поліцію", а також оформлення псевдокредитів.

Із січня 2022 року під приводом купівлі авто на Київщині зафіксували понад 36 фактів шахрайства і ще 30 — у сфері підроблення документів. Ошукали громадян і під час отримання пенсії, оформлення земельної ділянки, а також під виглядом купівлі майна.

"Вашу картку заблоковано": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства
Фото: Поліція Київської області/Facebook

Поліцейські Київщини дають поради, як не стати жертвою шахраїв:

  • необхідно отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • треба уважно перевіряти URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
  • не варто переходити за сумнівними посиланнями і не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих чи підозрілих веб-сайтах;
  • якщо ж фінансову інформацію розголошено, слід негайно звернутися до банку та заблокувати картку;
  • не варто здійснювати покупок на сумнівних сайтах.

Поліцейські зауважують, що шахраї, зазвичай, вимагають передплату (часткову чи повну) або ваші персональні дані.

"У разі ж, якщо ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте та звертайтесь до поліції", — закликають правоохоронці.

Що відомо

  • Наприкінці жовтня поліція Київщини викрила відомого у соцмережах шахрая з міста Узин, який видаючи себе за військового, збирав гроші.
  • У Києві шахраї замаскували орендовані приміщення під пункти обміну валют у кількох районах міста. Так вони ошукали сімох людей на 122 000 євро та 282 000 доларів, повідомили в поліції.
  • Поліцейські Київщини викрили шахраїв, які під виглядом посадовців збирали гроші для потреб військових. Двоє 25-річних вихідців з Дніпра, упродовж двох місяців, надсилали листи місцевим підприємцям від імені голови Обухівської військової адміністрації із проханням допомоги ЗСУ.
  • Через проблеми з енергозабезпеченням регіону, що виникли через обстріли росіянами об'єктів критичної інфраструктури, поліція Київської області вживає додаткових заходів задля забезпечення правопорядку у темну пору доби.

Читайте також

Багато спекулянтів: Укрзалізниця продаватиме квитки на поїзд Київ – Варшава лише онлайн

На початок