САП передала до суду справу про відчуження майна "Укртелефільму"

САП передала до суду справу про відчуження майна "Укртелефільму"

САП передала до суду справу про відчуження майна "Укртелефільму"
. Фото: Студія "Укртелефільм"/Facebook

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу за обвинуваченням п’ятьох осіб у завданні понад 67 млн грн збитків держпідприємству "Укртелефільм". Серед підозрюваних один із керівників Держкомтелерадіо та посадовці Укртелефільму. Збитки від махінацій перевищують 67 млн грн.

Як з’ясувало слідство, махінації з майном Укртелефільму відбувалися ще у 2017-18 роках. Тоді чинний та колишній керівники підприємства у змові з заступником голови Держкомтелерадіо за підробленими документами продали приватній фірмі майнові права на понад 60 об’єктів нерухомості Укртелефільму у столиці.

Частину будівель спільникам вдалося зареєструвати на фірми-маріонетки. Кінцевою метою злочину був продаж нерухомості за ринковими цінами.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 2 ст. 364Зловживання владою або службовим становищем; ч. 3, ч. 4 ст. 358Використання завідомо підробленого документа та ч. 3 ст. 209 КК УкраїниЛегалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Санкціями статей передбачено максимальне покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років та з конфіскацією майна.

Раніше Господарський суд Києва визнав недійсним договір купівлі-продажу майна, який посадовці Укртелефільму незаконно уклали з приватною фірмою. Триває перереєстрація об’єктів нерухомості на користь державного підприємства.

Що відомо

  • У травні 2022 року НАБУ і САП завершили розслідування стосовно чотирьох осіб у справі Укртелефільму. Йдеться про підозрюваних: заступника голови Держкомтелерадіо (2016-2020 рр.), колишнього гендиректора ДП "УСТФ "Укртелефільм" (2016-2017 рр.), заступника директора приватної компанії, колишнього керівника юридичної служби ДП "УСТФ "Укртелефільм" (2015-2016 рр.). Їм повідомили про підозру у грудні 2021 року.

Читайте також

У Києві викрили посадовців, які завищили вартість ремонту теплового пункту

На початок