Київський фунікулер відновлює роботу

Київський фунікулер відновлює роботу

Київський фунікулер відновлює роботу
. КМДА

У понеділок, 10 жовтня, відновлює свою роботу Київський фунікулер. Навесні, під час активних бойових дій під Києвом, фунікулер, за участі волонтерів, законсервували. Адже підйомник має статус пам’ятки архітектури, історії, науки і техніки.

Про повідомив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, у червні фунікулер пройшов плановий щорічний ремонт. Під час робіт фахівці "Київпастрансу" здійснили технічне обслуговування і обстеження вузлів, агрегатів, рушіїв та систем підйомника. А система безпеки вагонів фунікулеру пройшла випробування під великим навантаженням. Також обстежили колії та контактну мережу.

Фунікулер підготовлений до відновлення експлуатації, запуск підйомника отримав погодження від органів захисту культурної спадщини, зазначив Кличко.

Довідка: Київський фунікулер – фунікулерна система, що з’єднує історичне Верхнє місто та Поділ у Києві. Лінія складається з двох станцій.

Фунікулер відкрили 7 травня 1906 року. Спочатку він називався Михайлівським механічним підйомом і з’єднував верхню терасу Володимирської гірки та вулицю Боричів Тік. У 1928 році фунікулер реконструювали, лінію продовжили ще на 38 метрів до вулиці Петра Сагайдачного.

Читайте також

Іранські дрони, бюджет в умовах війни, ЗАЕС. 226-й день війни. Онлайн

На початок