Грошей на спорудження у Києві нових бомбосховищ та укриттів немає. Всі кошти спрямовуються на оборону. Тому кияни повинні знати перелік тих укриттів, які вже є, або вміти їх швидко знайти у застосунку "Київ Цифровий".
Про це в інтерв'ю виданню "Бабель" повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Він нагадав, що слугує бомбосховищем столичне метро, з часів Холодної війни залишилися бомбосховища у центральній частині міста. Водночас гострим залишається питання укриттів у великих житлових масивах міста, які зводили без достатньої кількості бомбосховищ, а там мешкають сотні тисяч людей.
"Але миттєво взяти і в дуже короткий термін побудувати бомбосховища нереально. Тому ми використовуємо будь-які приміщення подвійного користування, там, де можна бути більш-менш захищеним. Це підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади, у додатку "Київ Цифровий". Тому прохання до кожного мешканця нашого міста — знати перелік доступних сховищ у своєму районі чи біля роботи, де можна перечекати небезпеку", — сказав Кличко.
Він додав, що ідеальний варіант — мати бомбосховище біля кожної зупинки транспорту. Утім грошей на їх спорудження нині немає.
"Ми живемо в особливих умовах, і багато речей миттєво зробити не можемо. Ми зараз говоримо про будівництво бомбосховищ чи приміщень подвійного користування. Але в міста грошей немає! Ну тобто у Києва на рахунку в казначействі є 16 мільярдів віртуальних грошей. А реальних грошей в бюджеті немає", — наголосив мер Києва.
Віталій Кличко також вважає правильним рішення Ради оборони Києва про обов'язкову зупинку транспорту під час повітряної тривоги.
"У разі повітряної тривоги скупчення людей — це небезпека. Люди повинні вийти з транспорту і розосередитися. Це правила, написані кров'ю. У Миколаєві влучили в зупинку, загинули багато людей, багато поранених. Ці правила для того, щоб уникнути трагедії", — зазначив мер.
Що відомо
- У Києві з першого серпня зупиняють під час сигналу повітряної тривоги наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники. Пасажири громадського транспорту під час такої зупинки мають залишити салон та пройти до найближчого укриття.
- Українські програмісти за підтримки Міністерства цифрової трансформації створили додаток, який сповіщає про повітряну та ще 5 типів тривог ― для людей, у яких немає або не працюють сирени та тих хто знаходиться в укриттях.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 173. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу