Грошей на нові бомбосховища у Києві немає — Кличко

Грошей на нові бомбосховища у Києві немає — Кличко

Грошей на нові бомбосховища у Києві немає — Кличко
. Віталій Кличко, фото: УНІАН

Грошей на спорудження у Києві нових бомбосховищ та укриттів немає. Всі кошти спрямовуються на оборону. Тому кияни повинні знати перелік тих укриттів, які вже є, або вміти їх швидко знайти у застосунку "Київ Цифровий".

Про це в інтерв'ю виданню "Бабель" повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Він нагадав, що слугує бомбосховищем столичне метро, з часів Холодної війни залишилися бомбосховища у центральній частині міста. Водночас гострим залишається питання укриттів у великих житлових масивах міста, які зводили без достатньої кількості бомбосховищ, а там мешкають сотні тисяч людей.

"Але миттєво взяти і в дуже короткий термін побудувати бомбосховища нереально. Тому ми використовуємо будь-які приміщення подвійного користування, там, де можна бути більш-менш захищеним. Це підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади, у додатку "Київ Цифровий". Тому прохання до кожного мешканця нашого міста — знати перелік доступних сховищ у своєму районі чи біля роботи, де можна перечекати небезпеку", — сказав Кличко.

Він додав, що ідеальний варіант — мати бомбосховище біля кожної зупинки транспорту. Утім грошей на їх спорудження нині немає.

"Ми живемо в особливих умовах, і багато речей миттєво зробити не можемо. Ми зараз говоримо про будівництво бомбосховищ чи приміщень подвійного користування. Але в міста грошей немає! Ну тобто у Києва на рахунку в казначействі є 16 мільярдів віртуальних грошей. А реальних грошей в бюджеті немає", — наголосив мер Києва.

Віталій Кличко також вважає правильним рішення Ради оборони Києва про обов'язкову зупинку транспорту під час повітряної тривоги.

"У разі повітряної тривоги скупчення людей — це небезпека. Люди повинні вийти з транспорту і розосередитися. Це правила, написані кров'ю. У Миколаєві влучили в зупинку, загинули багато людей, багато поранених. Ці правила для того, щоб уникнути трагедії", — зазначив мер.

Що відомо

  • У Києві з першого серпня зупиняють під час сигналу повітряної тривоги наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники. Пасажири громадського транспорту під час такої зупинки мають залишити салон та пройти до найближчого укриття.
  • Українські програмісти за підтримки Міністерства цифрової трансформації створили додаток, який сповіщає про повітряну та ще 5 типів тривог ― для людей, у яких немає або не працюють сирени та тих хто знаходиться в укриттях.

Читайте також

Мер Києва Віталій Кличко просить містян підготувати теплий домашній одяг та ковдри, оскільки температура в домівках може бути нижчою за норму.

Вторгнення Росії в Україну, день 173. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок