На Київщині стартувала інформаційна програма про небезпеку мін і снарядів

На Київщині стартувала інформаційна програма про небезпеку мін і снарядів

На Київщині стартувала інформаційна програма про небезпеку мін і снарядів
Чернігівський пес-сапер Патрон стане героєм серії мультфільмів та роликів про небезпеку мін. Патрон — український собака-винюхувач бомб, талісман Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Фото: ДСНС

1 червня у Київській області презентували просвітницьку програму для батьків та їхніх дітей щодо небезпеки мін та снарядів.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян.

"У межах відпрацювання нашого основного пріоритету наразі, це гуманітарне розмінування, ми започаткували спеціальну програму навчання для дітей та їхніх батьків. І сьогодні у Київської області ми презентували перший пілот, де рятувальники розповідали діточкам, як потрібно поводитися з вибухонебезпечними речовинами, як їх потрібно розпізнавати і яким чином служба повинна про них інформувати. Водночас наші фахівці навчалися і як надавати тільки до медичної допомоги", – сказала Акопян.

За її словами, чернігівський пес-сапер Патрон став героєм серії мультфільмів та роликів, у яких діти доступно розповідають, що таке міни і вибухонебезпечні пристрої і як з ними поводитися.

"І ми сподіваємося, що таким чином ми достукаємося до маленьких українців і навчимо їх незвичних речей", – зауважила заступниця міністра.

Вона додала, що цей проєкт планується розширити на всю країну.

Окрім цього МВС спільно з представництвом Дитячого фонду ООН започаткували серію відеоуроків, які показуватимуть в межах Всеукраїнської школи онлайн, та підготували друковані матеріали про правила поведінки при виявленні міни або снаряду, розповіла Акопян.

Що відомо

  • На повне розмінування Київщини підуть роки, заявив голова Київської ОВА Лдексій Кулеба.
  • На території Київської області розміновані основні автомобільні шляхи. Однак у приватних будинках, у квартирах та в полях можуть залишатися нерозірвані вибухонебезпечні предмети, повідомляє поліція Київщини.
  • На територіях пляжів і зон відпочинку Києва розпочнуть обстеження дна акваторій на наявність вибухонебезпечних предметів.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 98. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок