У Бучі провели ДНК-аналіз для родичів загиблих

У Бучі провели ДНК-аналіз для родичів загиблих

У Бучі провели ДНК-аналіз для родичів загиблих
. Тарас Ібрагімов / Суспільне

У місті Буча та Бучанському районі провели безкоштовний ДНК-аналіз у рамках кримінального провадження для родичів загиблих під час російської окупації. За перший день тест пройшли 46 людей.

Як повідомив Суспільному заступник керівника Бучанської окружної прокуратури Андрій Турбар, судово-медичні експерти взяли зразки ДНК від тіл усіх загиблих та померлих, які були знайдені на території Бучанського району з 24 лютого по 28 квітня 2022 року. ДНК-аналіз проводили Офіс Генерального прокурора із експертами з Франції, робота продовжиться 4 травня.

"Ми таким чином намагаємось перевірити та встановити ті невпізнані трупи, яких у нас вже досить велика кількість, але ми не розуміємо, хто це. Є люди обгорілі, є люди із понівеченими обличчями — неможливо зрозуміти хто це, опізнати. Але залишається отакий от спосіб зрозуміти, хто це — отримати від близьких родичів зразки ДНК і порівняльним шляхом експертним встановити, чи відповідає невпізнаний труп тому ДНК, кого шукають близькі родичі", — пояснив він.

За словами Андрія Турбара, назвати кількість невстановлених осіб зараз важко, оскільки ексгумація тіл на території району триває. Станом на 3 травня виявлено вже 206 тіл загиблих.

Станом на ранок 3 травня на ДНК-аналіз зареєструвалось 25 осіб. Під кінець дня тест пройшло 46 людей. Ця робота буде продовжуватися до тих пір, поки є люди, які мають бажання прийти та надати свої зразки для порівняльного аналізу.

"В першу чергу, що потрібно знати людям, які шукають своїх можливо загиблих родичів. По-перше, необхідно знайти будь-який документ тої близької особи, яка безвісти зникла або, можливо, загинула. Бо вкрай важливо розуміти, кого ми шукаємо. По-друге, нам важливі не тільки ДНК зразки, а ще і дані, які також можуть допомогти ідентифікувати особу. Татуювання, шрами, це може бути навіть панорамний знімок стоматолога, бо зуби у більшості випадків залишаються неушкодженими на трупі", — пояснив правоохоронець.

За його словами, згідно з процедурою, щоб отримати найбільш ймовірний збіг за результатами проведеної ДНК-експертизи, необхідно надавати зразки близьких родичів першого кола.

"Це батько, мати, рідна сестра, рідний брат або донька, син. Тоді є велика ймовірність, що якщо буде збіг, то він буде з великим відсотком," — зазначив він.

Результати проведеного ДНК-аналізу будуть готові за два дні. У разі збігу людина отримає відповідне повідомлення. Після цього прокуратура буде призначати відповідну експертизу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 69. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок