Синоптики попереджають мешканців Києва і області про І рівень небезпечності — жовтий. За даними Укргідрометцентру, у Києві у п'ятницю, 24 грудня, на дорогах ожеледиця. Вдень очікуються пориви вітру 15-20 м/с. Тож погодні умови можуть порушити руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.
Вдень синоптики прогнозують сніг і мокрий сніг. Після нічних 10-15° морозу вдень по області повітря прогріється від 3° морозу до 2° тепла, у Києві вдень синоптики прогнозують 0-2° морозу.
З огляду на ожеледицю, водіям радять дотримуватися швидкісного режиму і дистанції. А також відмовитися від ризикованих маневрувань, щоб не створювати аварійні ситуації. Адже гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази.
Пішоходам треба ходити не поспішаючи, ступати потрібно на всю підошву. Руки не слід тримати в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Треба розмахувати руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу. При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю бажано швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Також пішоходам слід бути уважними й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати.
Що відомо
- 23 грудня кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського повідомили, що у Києві із тритижневим запізненням розпочалася метеорологічна зима.
- У столиці 8 грудня пройшов крижаний дощ, внаслідок чого утворилася ожеледь, на дорогах — ожеледиця. У Гідрометцентрі попередили киян про наростання шару льоду на дротах та деревах діаметром 6-19 міліметрів, а у мерії закликали громадян бути обережними задля уникнення травмування.
- У Києві в листопаді випав перший сніг.
- Американські дослідники із Корнелльського університету дійшли висновку, що першопричиною глобального потепління здебільшого є діяльність людей.
- Всесвітня метеорологічна організація визнала новий плюсовий температурний рекорд для Арктики, який сягнув 38°C у російському місті Верхоянську 20 червня 2020 року.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.