За період пандемії Київ недоотримав 8 мільярдів гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час презентації річного звіту і планів столиці на наступний рік.
Загалом, за його словами, доходи столиці з року в рік збільшуються. В 2020-му році навіть в умовах кризи доходи міста збільшились на 7 млрд гривень. 2021 року місто отримало 65 млрд гривень надходжень у бюджет і вирівнялось із докризовим 2019 роком.
Бюджетні питання
Щодо видатків, то 2021 року найбільше коштів місто запланувало на освіту, охорону здоров'я, соцзахист, культуру і спорт.
Найбільше фінансування отримали сфери:
- освіти — 26 млрд гривень;
- охорони здоров'я — 7 млрд гривень;
- сфера соціального захисту отримала 5,2 млрд гривень.
Кличко також нагадав, що, згідно з медреформою, комунальні заклади міста фінансує Національна служба здоров'я України. Відповідно, тепер заробітну плату медикам фінансує держава. Субсидії на житло виплачує напряму уряд.
"Розумне місто"
“Ми продовжуємо робити наше місто розумним. В столиці вже понад 6 років працює багато електронних сервісів. Першим став відкритий бюджет”, — сказав Кличко.
Він додав, що місто зробило надходження і витрати з бюджету відкритими.
“За кілька років сотні тисяч киян скористалось сервісами, які запровадили в рамках Смарт сіті. Це і онлайн запис до дитсадків, і до лікаря”, — розповів мер Києва.
За його словами, дуже популярними стали сервіси, що столиця надає через додаток “Київ цифровий”, запроваджений цього року.
Медицина і боротьба з коронавірусом
За словами Кличка, на ремонт лікарень 2021 року передбачили 741 млн гривень. Відремонтували 9 відділень столичних лікарень. Апаратів штучної вентиляції легень у столиці — 500, концентраторів кисню — 1700.
За 2021 рік на боротьбу з коронавірусом було виділено 266,7 млн гривень, розповів мер.
За словами Кличка, Київ — лідер серед вакцинації проти коронавірусу в Україні.
1,65 млн киян вакциновані двома дозами. Загалом проти коронавірусу вакцинувалися 3,3 млн мешканців столиці.
Електронна система закупівель
Столиця першою запровадила електронну систему закупівель — Прозорро, розповів Кличко. За його словами, 1800 підрозділів здійснює закупівлі через цю систему.
“За час роботи “Прозорро” столиця зекономила 11 млрд гривень. І тільки в цьому році зекономили 2 млрд гривень. Столиця цього року отримала нагороду за ефективну співпрацю за проведення відкритих та прозорих аукціонів у місті”, — розповів міський голова.
Громадський бюджет
Місто з бюджету виділяє кошти на проєкти, запропоновані киянами. Як повідомив Кличко, переможцями громадського бюджету стали майже 400 проєктів — 393 переможці на загальну суму 199 млн гривень.
“Ми продовжуємо збільшувати фонд проєкту. Наступним буде 220 млн гривень”, — сказав Кличко.
Всього за кілька років кияни подали майже 8 000 проектів, чверть із них перемогли в голосуванні та отримали фінансування з бюджету міста, розповів мер.
За його словами, в столиці вже втілили 1 000 проектів, інші реалізуються.
Освіта
За 7 років фінансування сфери освіти зросло в 5 разів, розповів мер Києва. Із 5 млрд гривень в 2014-му році до понад 26 млрд гривень 2021 року.
“На ці кошти ми повністю реконструювали та побудували 12 шкіл, 36 дитсадків і створюємо 19 тисяч додаткових місць в садочках”, — сказав Кличко.
За його словами, декілька років тому черга до столичних дитсадків становила 12 тисяч дітей. Цього року вільних місць — 6,7 тисяч.
“Чому так? Чому черги є у деяких дитсадках? Тому що деяких батьків не влаштовують наявні садки за місцем проживання. Вони очікують коли звільняються місця у закладах, де їм подобається”, — пояснив Кличко.
Мости та шляхопроводи
За словами Кличка, останніми роками оновили понад 40 таких споруд.
“Подільський міст — на темпах будівництва позначилася коронакриза. Я звільнив заступника по цьому будівництву через затримки. Будівництво продовжується, я особисто контролюю це кожного дня”, — відзвітував мер столиці.
За його словами, оновили 410 вулиць, мостів, шляхопроводів. Відремонтували 1200 км доріг. Спроєктували 100 км велодоріжок на наступний рік, повідомив Віталій Кличко.
Громадський транспорт
За словами Кличка, підписані кредитні угоди з ЄБРР на 50 млн євро на вагони метро. Будівництво метро на Виноградар затримується, додав Кличко. За його словами, Київметробуд звернулись із позовом до суду про відтермінування будівництва на травень.
Плани на 2022 рік
У 2022 році місто планує отримати понад 65 млрд гривень надходжень до бюджету, розповів Кличко.
“Наступного року ми плануємо виділити рекордну суму на освіту — 26 млрд гривень”, — повідомив мер Києва. 7 млрд гривень планують спрямувати на розвиток дошкільної освіти. Зокрема, йдеться про будівництво двох шкіл і дитсадків.
На медицину планують виділити 5,9 млрд гривень.
На реконструкцію лікарень та обладнання підуть 630 млн гривень. 1,3 млрд гривень — на надбавки медикам.
На соцзахист планують виділити 5,4 млрд гривень.
На інфраструктуру підуть 12,9 млрд гривень.
На дороги — 4,9 млрд гривень.
Місто, зокрема планує закупити 160 нових тролейбусів, 19 нових трамваїв, 110 нових автобусів і 17 електробусів, розповів Кличко.
Що відомо
- Понад 1 мільйон киян користуються додатком “Київ Цифровий”. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час презентації річного звіту і планів столиці на наступний рік.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!