Київський костел почали готувати до реставрації

Київський костел почали готувати до реставрації

Київський костел почали готувати до реставрації
. Суспільне

У Києві костел почали готувати до початку реставраційних робіт. Для початку процесу необхідно провести підготовчі протиаварійні ремонтні роботи.

"Лише після протиаварійних робіт можна буде приступити до тих робіт, які планувалися раніше. Це по даху й зовнішнім фасадам. Також у нас підписаний меморандум про передачу римо-католицькій громаді собору після 1 червня. Ми розраховуємо, що роботи, які будуть по фасадам можуть бути завершені десь у цей час", — розповів міністр культури Олександр Ткаченко, передає кореспондент Суспільного.

Київський костел почали готувати до реставрації
Суспільне

На підготовчі роботи планується витратити 19,5 мільйонів гривень — ці кошти зібрали підприємці та громада.

Міністр також наголосив, що орган також буде встановлено.

"Орган безперечно буде встановлений. буде встановлений згідно з традиціями церков, не на алтарі, а на вході", — повідомив Ткаченко.

Що відомо

  • Пожежа виникла 3 вересня під час репетиції музикантів, які готувалися до прем'єри нового сезону, який мав розпочатися 10 вересня.
  • Будинок органної та камерної музики є розпорядником костелу святого Миколая. Після того, як в Києві побудують "Будинок музики" і туди переїде будинок органної музики, костел перейде у власність та користування парафіян Римо-католицької Церкви.
  • Будівництво костелу тривало 10 років і завершилося 1909 року. Архітектором був Владислав Городецький.
  • На відновлення костелу святого Миколая після пожежі необхідно 75 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок