У день камінгауту, який відзначається 11 жовтня, будівлі Міністерства закордонних справ, Річкового вокзалу та Києво-Могилянської академії підсвітили кольорами ЛГБТ-прапору.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила організація KyivPride, яка захищає права представників ЛГБТ-спільноти.
"До Всесвітнього дня камінг-ауту 11 жовтня – у день, коли ЛГБТ+ люди відкрито заявляють про свою сексуальну орієнтацію та/чи гендерну ідентичність, КиївПрайд підсвітив у кольори прайд-прапору знакові місця", – йдеться у повідомленні.
Зокрема, серед них опинилася будівля Річкового вокзалу на Поштовій площі.
"Місце, де зустрічається уся квір-молодь Києва, але не завжди може відчувати себе там у безпеці. Багато випадків нападів на ЛГБТ+ людей зафіксовано саме в цьому місці. Ми маємо їх зупинити", – зазначили організатори акції.
Читайте також: "Будь собою — ми з тобою": у Києві відбувся Марш рівності
Також активісти підсвітили будівлю Міністерства зовнішніх справ, розташованого на Михайлівській площі. Як нагадали у KyivPride, у серпні цього року Україна зобов’язалася перед США прийняти законодавство щодо злочинів на ґрунті нетерпимості до ЛГБТ+.
"Зробивши проєкцію нашого логотипу на МЗС, ми нагадуємо, що наша держава рухається до євроатлантичного простору, де права людини мають бути захищеними", – зазначається у повідомленні.
Окрім того, організатори акції обрали Києво-Могилянську академію, розташовану на Контрактовій площі.
"Саме Поділ є головним простором для самовираження ЛГБТ+ людей у Києві. Тут щодня збираються квір-люди, але не відчувають себе в безпеці. Саме на Контрактовій за три роки було зафіксовано десятки нападів на ЛГБТ+. Це має припинитися", – наголосили вони.
У KyivPride закликали показати світу, що українці – цивілізований народ, який не ділить людей за ознаками.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!