У Київській області у 12 територіальних громадах діє послуга "Соціальне таксі". До кінця року планується поширити проєкт ще у 10 громадах.
Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігор Мещан.
За його словами, "соціальне таксі" — одна із ключових послуг з безбар'єрності, яку реалізують на Київщині. Вона призначена для людей з інвалідністю, маломобільних людей, осіб похилого віку та інших громадян, які мають труднощі з пересуванням. Завдяки соціальному таксі, жителі можуть:
- дістатися до лікарні, реабілітаційного центру або соціального закладу
- відвідати органи влади
- брати участь у громадських заходах тощо.
"Це сприяє зменшенню соціальної ізоляції та дає можливість людям з інвалідністю залишатися активними учасниками життя громади", — йдеться у повідомленні.
В адміністрації поінформували, що послуга наразі діє у 12 територіальних громадах: Білоцерківській, Тетіївській, Фурсівській, Гірській, Студениківській, Баришівській, Бучанській, Іванківській, Славутицькій, Васильківській, Обухівській та Фастівській.
До кінця цього року "соціальне таксі" має запрацювати у Сквирській, Таращанській, Переяславській, Калинівській, Білогородській, Гостомельській, Дмитрівській, Ірпінській, Козинській та Миронівській громадах, зазначили в КОДА.
У серпні минулого року повідомлялося, що у Бучанській громаді на Київщині запускають соціальне таксі для маломобільних груп населення. Один автомобіль надаватиме послугу на базі "Бучанського центру соціальних послуг та психологічної допомоги".
У вересні 2022 року у Києві відновило роботу "соціальне таксі" для перевезення людей з інвалідністю до лікарень, центрів реабілітації та закладів освіти. Ця послуга не працювала у столиці від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Пілотний проєкт послуги інклюзивного таксі в Києві тестували у 2020 році. Тоді участь у проєкті взяли 140 дітей з інвалідністю, які здійснили близько тисячі поїздок.