Перейти до основного змісту
Заволодіння землями Київщини на 1,8 млрд грн: з Німеччини екстрадовано експосадовицю Держгеокадастру

Заволодіння землями Київщини на 1,8 млрд грн: з Німеччини екстрадовано експосадовицю Держгеокадастру

В Україну з Німеччини екстрадували колишню очільницю Головного управління Держгеокадастру в Київській області. Вона одна з підозрюваних у справі про заволодіння земельними ділянками під Києвом площею понад 1200 гектарів на суму понад 1,8 мільярда гривень.

Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро.

З 5 березня 2024 року підозрювана перебувала у міжнародному розшуку. У березні цього року фігурантку затримали на території ФРН та згодом задовольнили екстрадиційний запит України. Її передали співробітникам НАБУ на міжнародному автомобільному пункті пропуску "Краківець-Корчова", йдеться у повідомленні.

Вищий антикорупційний суд обрав ексначальниці Держгеокадастру Київщини запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 мільйонів гривень застави.

У НАБУ не повідомляють імені підозрюваної. Проте у матеріалах справи йдеться про схему заволодіння землею Київщини у 2018-2019 роках. Тоді Держгеокадастр області очолювала Людмила Приходько.

Заволодіння землями Київщини на 1,8 млрд грн: з Німеччини екстрадовано експосадовицю Держгеокадастру
Екстрадиція підозрюваної у справі про заволодіння землею Київщини на 1,8 млрд грн. НАБУ/Telegram

У квітні торік НАБУ та САП завершили слідство проти посадовців Держгеокадастру у Київській області. Їм інкримінували привласнення державних земель на Київщині на 1,8 млрд грн.

За матеріалами справи, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на посадовців Держгеокадастру області, розробив схему заволодіння державними землями. Для цього залучив декількох людей, які підшукували учасників АТО з правом на безоплатне отримання земельної ділянки. Саме на них та без їх відома і оформлювали паї, аби надалі перепродати третім особам за безцінь.

Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності: заволодіння майже 920 га державної землі ДП "ДГ Дмитрівка" у Фастові та близько 284 га ДП "Пуща-Водиця" на околицях Києва. Сукупна ринкова вартість цих ділянок на момент вчинення злочину становила понад 1,8 млрд грн, йдеться у повідомленні ДБР.

У серпні 2023 року НАБУ і САП п'ятьом ймовірним учасникам організованої групи повідомили про підозру:

  • колишньому заступнику керівника Головного науково-дослідного та проектного інституту землеустрою. Його підозрюють в організації схеми;
  • двом колишнім посадовцям ГУ Держгеокадастру в Київській області;
  • двом фізичним особам, пов'язаних з екскерівництвом Держгеокадастру.

Дії фігурантів кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 2095 ст. 191 стосується привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо це вчинено організованою групою осіб. Ч. 3 ст. 209 стосується легалізації (відмивання) коштів або майна, отриманих злочинним шляхом, у особливо великих розмірах. Кримінального кодексу. Санкції статтей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Надалі кількість підозрюваних у цьому кримінальному провадженні зросла до 12, розповіли в НАБУ.

Топ дня
Вибір редакції
На початок