Перейти до основного змісту
Комунальники розповіли для чого проводять гідравлічні випробування, та чому під час них виникають "фонтани"

Комунальники розповіли для чого проводять гідравлічні випробування, та чому під час них виникають "фонтани"

Заміна аварійної ділянки тепломережі
Заміна аварійної ділянки тепломережі. "Київтеплоенерго"

У Києві тривають щорічні гідравлічні випробування. Зокрема, за місяць комунальники виявили й усунули майже 400 пошкоджень. Із них — 50 на магістральних трубопроводах, що забезпечують теплом великі житлові масиви.

Про це повідомили в КП "Київтеплоенерго".

Зазначається, що іноді пошкодження супроводжувалися витоком води на поверхню — так званими "фонтанами". Так, наприклад, було на вул. Архітектора Вербицького, поблизу станцій метро "Звіринецька" та "Мінська".

У КП пояснюють, що значна частина тепломереж міста прокладена ще в 1970-80-х роках. Тому для їхньої безпечної роботи в осінньо-зимовий період необхідна регулярна профілактика. Під час гідравлічних випробувань тиск у трубопроводах підвищують на 25% понад звичайний робочий рівень. Через це, в разі пошкодження на ділянках із великим діаметром труб, можливі витоки значних обсягів води.

"Гідравлічні випробування є контрольованим плановим процесом. Температура теплоносія знижується до безпечного рівня (нижче 40°C). У зоні проведення випробувань чергують фахівці комунального підприємства, а параметри контролює оперативний персонал", — йдеться у повідомленні.

У разі пошкодження тиск у трубопроводі негайно знижують, місце витоку локалізують та огороджують, а пошкоджену ділянку відключають. Після ремонту тепломережу повторно випробовують.

"Без гідравлічних випробувань пошкодження могли б виникнути в найскладніший момент — під час морозів. Ми локалізуємо слабкі ділянки влітку — у період, коли усунення пошкоджень не потребує відключення опалення і не створює ризиків для комфорту мешканців у холодну пору року", — сказав начальник відділу експлуатації тепломереж КП "Київтеплоенерго" Олександр Пелипишин.

Комунальники також поінформували, що під час опалювального сезону 2023–2024 рр. завдяки профілактиці сталось на 15% менше пошкоджень. Цього року не було значного збільшення пошкоджень, і вдалося уникнути великих проривів (крім одного випадку).

Раніше повідомлялося, що на початку травня на Воскресенці на розі вулиць Чорних Запорожців і Остафія Дашкевича під час планових гідравлічних випробувань сталася аварія на трубопроводі діаметром 600 мм з витоком води на поверхню. Його локалізували одразу після виявлення. Пошкодження сталося в місці перетину тепломереж із трамвайними коліями, сталося просідання ґрунту. Через аварію призупиняли рух трамваїв в обох напрямках.

Топ дня
Вибір редакції
На початок