Перейти до основного змісту
У Києві відкрився перший магазин IKEA. Як він працює

У Києві відкрився перший магазин IKEA. Як він працює

У Києві відкрився перший магазин IKEA. Як він працює
. Юлія Рябчун, Суспільне

У Києві розпочав роботу перший магазин однієї з найбільших меблевих мереж у світі IKEA. Для того, щоб потрапити всередину, відвідувачі мають зареєструватись у черзі, на яку очікують вже понад дві сотні людей.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, для того, щоб потрапити всередину магазину, розташованого у торговельно-розважальному центрі Blockbuster Mall на проспекті Степана Бандери, 36, спочатку слід зареєструватись в електронній черзі.

При цьому всередині магазину вже перебувають близько 500 відвідувачів, а на свою чергу очікують близько 200 людей. Представники магазину пропонують усім охочим допомогу, щоб зареєструватись у черзі.

У Києві відрився перший магазин IKEA. Як він працює
У Києві відрився перший магазин IKEA. Як він працює. Юлія Рябчун, Суспільне

За словами кореспондентки, коли покупець залишає магазин, черга зсувається на одну людину вперед, а перша людина в ній отримує СМС-повідомлення. Після цього протягом 15 хвилин вона має встигнути зайти всередину магазину.

У Києві відрився перший магазин IKEA. Як він працює
У Києві відрився перший магазин IKEA. Як він працює. Юлія Рябчун, Суспільне

Як повідомила Суспільному представниця IKEA, магазин працюватиме у такий спосіб щонайменше протягом кількох перших днів після відкриття через те, що очікується велика кількість відвідувачів.

"Думаю, наразі після відкриття перші дні буде весь час, тому що ми очікуємо на велику кількість покупців. У нас є протикоронавірусні заходи", – розповіли в IKEA.

Водночас представниця компанії зазначила, що такі обмеження не мають діяти надто довго.

Що відомо

  • IKEA планувала розпочати роботу в Україні ще у 2005 році. Компанія прагнула відкрити торговельний центр площею 150 тисяч квадратних метрів, більшість території якого мали віддати для інших міжнародних брендів. Однак тоді справа обмежилась лише усними домовленостями з представниками української влади.
  • Тоді IKEA зробила запит на отримання 70 гектарів поблизу автомагістралі Київ-Бориспіль, проте столична міська влада відмовила компанії, під приводом захисту рідкісних лісових рослин та запропонувала іншу ділянку для забудови. У відповідь генеральний директор регіонального підрозділу компанії Реннальт Дальгрен заявив, що вважає початково обрану ділянку оптимальною щодо транспортної розв’язки та не бажає розглядати інші варіанти.
  • На початку 2007 року переможець виборів міського голови Львова Андрій Садовий заявив, що планує обговорити із представниками IKEA інвестиційний проєкт у місті, проте компанія заперечила цю інформацію.
  • Того ж року Європейський банк реконструкції і розвитку виділив кредит на суму 100 мільйонів доларів дочірньому підприємству IKEA для побудови торговельних площ в Україні. Компанія придбала земельну ділянку площею 64 гектари на Одещині, проте її не влаштувала запропонована ділянка у Дарницькому районі столиці. Також не вдалося досягнути домовленостей про купівлю ділянок у Львівській та Харківській областях.
  • У 2010 році Леннарт Дальгрен заявив, що в IKEA вимагають гроші на підкуп та пропонують придбати землю за вартістю, що втричі перевищує вартість землі у Лондоні чи Москві.
  • У 2015 році повідомлялося, що компанія шукає ділянку площею 40 гектарів для зведення торговельного центру, проте IKEA заявила, що найближчим часом не планує виходити на український ринок.
  • У вересні 2018 року тодішній президент Петро Порошенко заявив, що компанія IKEA планує зайти на український ринок. Перший магазин мережі мали відкрити та території ТРЦ Ocean Mall.
  • Компанія запустила сайт для українських клієнтів у липні 2019 року.
  • IKEA розпочала роботу на українському ринку 14 травня 2020 року та запустила онлайн-магазин з можливістю адресної доставки. Водночас компанія відкрила у Києві два пункти видачі замовлень.

Топ дня

Вибір редакції

На початок