Перейти до основного змісту
Гірська терапія: родини ветеранів та ветеранок з Кіровоградщини візьмуть участь у психологічному ретриті

Гірська терапія: родини ветеранів та ветеранок з Кіровоградщини візьмуть участь у психологічному ретриті

Родини ветеранів та ветеранок з Кіровоградської області візьмуть участь у психологічному ретритіРетрит – це затишшя чи усамітнення. Це процес, коли людина віддаляється від звичного йому суспільства, і деякий час приділяє духовним практикам. "Гірська Терапія", який відбудеться з 23 по 29 листопада. Це можливість для подружніх пар, партнерів та партнерок знайти нові ресурси для взаємопідтримки, поліпшити взаємини та провести час разом у середовищі взаєморозуміння та сприяння.

Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіла керівниця громадської організації "Мобільна волонтерська група" Наталія Салімова.

За її словами, семиденний ретрит в Карпатах направлений на те, щоб надати можливість родинам ветеранів та ветеранок, які прагнуть налагодити свої стосунки або покращити відносини, отримати послуги у сфері психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

Долучитися до нього можуть ветерани, ветеранки, їхні чоловіки, дружини, партнери, партнерки, пари, без дітей, які відчувають потребу в підтриманні родинних стосунків. Максимум — 15 родин. Зареєструватися можна на сторінці "Мобільної волонтерської групи".

"Важливо звернути увагу, що у першому процесі відбору акцентуємось на мотиваційній частини, а потім відбувається співбесіда з психологинями. І вже потім відбувається відбір тих, хто поїде на ретрит, тобто ми хочемо відібрати ті пари, ті подружжя, яким дійсно це потрібно, тому що це не лише відпочинок, на відпочинок може поїхати кожен самостійно, а це програма з відновлення і зміцнення родинних стосунків. Тут не йде мова, що ми не поїдемо, бо в нас в родині все добре. Людина, коли повертається з війни, змінюється, людина, яка чекала цей весь період, теж змінюється, просто можливо на цьому етапі потрібно дати зрозуміти, які відбулися зміни і чому вони відбулися",— сказала Наталія Салімова.

Організатори підготували для учасників:

  • Психологічну підтримку: групові воркшопи, вечірні кола, індивідуальні сесії з психологами;
  • Освітні та навчальні активності: розвиваючі заняття, нові знання та навички для посилення взаємопідтримки в родині;
  • Творчі та спортивні активності: творчі майстер-класи, культурні заходи, туристична діяльність.

Військовий з Кіровоградської області Олександр (прізвище не називаємо з етичних міркувань) розповів, що вирішив зареєструватися на психологічний ретрит, аби з дружиною краще розуміти одне одного.

"Ми — дружня родина, але війна змінила мене, змінилася й дружина, поки чекала. Зараз все більше часу та зусиль треба, щоб зрозуміти один одного. А зрозуміти хочеться і хочеться зберегти сім'ю, відносини. Ми завжди були опорою один для одного. Тому вирішили взяти участь у ретриті, спокійно та усвідомлено провести час разом. Отримати підтримку від таких же пар, як ми, побратимів та підтримати їх. Пропрацювати всі труднощі з фаховими психологами."

“Мобільна волонтерська група” спеціалізується на реабілітації та реінтеграції ветеранів засобами туризму та спорту, сказала керівниця організації.

"Громадські активісти пройшли воркшоп-навчання "Рекреакційні можливості громад Кіровоградської області для підтримки ветеранів". Цей проєкт і це навчання направлені на те, щоб ті, хто працюють з ветеранами й ветеранками, звертали увагу на їхні потреби, а не продукували те, що вважають за потрібне".

Які ініціативи реалізують у громадському просторі?

"Ми пропонуємо різноманітні активності, майже кожні вихідні ми проводили кемпінги, тури вихідного дня, кожної середи ми співпрацюємо з відділом психологічного забезпечення, з професійними психологами. Надаємо безплатну правову допомогу. Ветерани-ветеранки вони багатограні, комусь заходить туризм, комусь арт, комусь крафт".

За словами Наталії Салімової, громадська організація працювала з ветеранами та ветеранками, їхніми родинами до повномасштабного вторгнення.

"Це були люди, які демобілізувалися і прийшли до цивільного життя. 2022 рік нас змусив трошки переформатуватися — ми почали працювати з діючими військовослужбовцями, представниками сил оборони України, поліцейськими".

У просторі продовжують проводити майстеркласи з гончарства. На них нині дуже великий попит, сказала керівниця.

"Робота з глиною, як терапевтичне направлення. Але з грудня ми плануємо, що окрім терапевтичних занять, будемо проводити і навчання з гончарства".

Наступного року планують відкрити школу каякінгуВид спорту й також дозвілля, який полягає у плаванні на воді у вузьких довгих човнах — каяках. з акцентом на ветеранів та ветеранок з інвалідністю.

Ветеранський простір розташований на вулиці Куроп'ятникова, 25. Ветерани, ветеранки, їхні родини, представники та представниці Сил оборони України можуть долучитися, прийшовши до простору або зателефонувавши за номером 095 132 97 99.

Топ дня

Вибір редакції

На початок