Майже 50% лісових пожеж на Кіровоградщині спричинені ракетними атаками

Майже 50% лісових пожеж на Кіровоградщині спричинені ракетними атаками

Уламки ракети. Чорноліське лісове господарство
Уламки ракети. Чорноліське лісове господарство. Центральний лісовий офіс

У Кіровоградській області цього року через російські обстріли сталося три лісові пожежі на загальній площі 1,57 гектара. Це майже 50% від загальної кількості лісових пожеж в області.

Про це Суспільному розповіла фахівчиня зі зв’язків із громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько.

За її інформацією, остання з пожеж сталася минулого тижня у "Чорноліському лісовому господарстві". Тоді внаслідок падіння уламків ракети вигоріло 0,7 гектара соснового лісу.

Нині ліси Кіровоградщини патрулюють 32 рейдові бригади.

"Для посиленого нагляду за хвойними насадженнями, які особливо вразливі до загорянь, на Кіровоградщині встановили дві камери відеоспостереження. Працюють вони у Крилівському лісництві Чорноліської філії та у Олександрівському лісництві Оникіївської філії. Камери дають можливість виявляти загорання на ранніх стадіях, оперативно визначити місце загорання і гасити пожежі", розповіла Тетяна Будько.

На базі Крилівського лісництва працює єдина в області лісопожежна станція. У кожному лісництві Кіровоградщини облаштували пункти зосередження пожежного інвентарю, а також сформували добровільні пожежні дружини.

"Якщо у лісовому масиві виявили загорання, то у першу чергу на місце виїжджає добровільна пожежна дружина з ранцевими вогнегасниками, пожежним модулем та іншим інвентарем: лопати, відра, сокири, хлопавки. Також одразу виїжджає трактор з плугом — він оборює місце загорання створюючи мінералізовану смугу, яка відсікає вогонь від поширення на більшу територію".

За словами Тетяни Будько, з початку року у Кіровоградській області зафіксували сім лісових пожеж на площі 2,76 гектара.

Нагадала, що в Кіровоградській області заборонили відвідувати ліси та заїжджати туди, не можна розводити багаття у лісі, крім спеціально відведених рекреаційних зон. Їх облаштували лісівники. Адреси можна дізнатися на мапі державного підприємства "Ліси України".

За недотримання правил у період найвищого рівня пожежної небезпеки передбачені 1530-4590 гривень штрафу, а для посадовців штраф становить 4590-15300 гривень.

На початок