На облаштування резервних ліжок для хворих на COVID у кропивницькій лікарні потрібно 6 мільйонів

На облаштування резервних ліжок для хворих на COVID у кропивницькій лікарні потрібно 6 мільйонів

На облаштування резервних ліжок для хворих на COVID у кропивницькій лікарні потрібно 6 мільйонів
. Суспільне: Кропивницький

6 мільйонів гривень бракує на облаштування місць для хворих на коронавірус у філії лікарні Святої Анни у Кропивницькому (шахтарська лікарня на вулиці Салгані піски – ред.). Про це розповів голова обласної адміністрації Андрій Назаренко. У лікарні з п’яти відділень працює одне. Там планують розгорнути 150 ліжок.

Терапевтичне відділення філії лікарні Святої Анни не працює після реорганізації закладу влітку 2020 року. Пацієнтів тут немає. До ліжок у двомісних палатах підведені трубки для забезпечення пацієнтів киснем. Востаннє кисень подавався в палату у 2005 році - розповів заступник головного лікаря Олександр Чернишенко. Кисневу підводку замінять, у палатах на шість ліжок – встановлять. Подачею кисню повинні обладнати 120 зі 150 резервних ліжок: ”Палат на 6 ліжок у нас 4. Є також 3 двомісні палати. Плануємо робити кисневу розводку, згідно медичного завдання – 80% від кількості ліжок. Таким чином, на велику палату буде два кисневих джерела. Встановлюватимемо нову апаратуру”.

На облаштування резервних ліжок для хворих на COVID у Кропивницькому потрібно 6 мільйонів
Востаннє кисень подавався в палату у 2005 році. Суспільне: Кропивницький

За словами виконуючого обов’язки головного лікаря лікарні Святої Анни Олександра Шишелюка, потрібно закупити апарати штучної вентиляції легень, монітори для реанімації, пересувний рентген-апарат, кисневі концентратори. Скільки на це потрібно грошей – не рахував: ”Я подав заявку. Це мільйони гривень. Точну суму не можу сказати, ми тільки дали проєктне завдання фірмі, яка буде тут налагоджувати подачу кисню. Вони будуть прораховувати. Є два варіанти облаштування. Перший – встановити генератор, який вироблятиме кисень, другий – подача кисню з балонів”.

У єдиному діючому, травматолого-ортопедичному, відділенні працюють 20 людей, лікуються 16. Такі дані на 16 листопада озвучив заступник головного лікаря: ”У разі необхідності відділення здатне прийняти 72 хворих на коронавірус”.

Що відомо

  • Голова обласної адміністрації розповів, що передусім централізованою подачею кисню обладнають Кропивницьку центральну районну лікарню (250 ліжок – ред.) та обласний госпіталь для ветеранів (210 ліжок – ред.).

У лікарні Святої Анни планують зробити кисневу підводку. Це дешевше, за словами голови обладміністрації, ніж купувати кисневі концентратори: ”Якщо кисневий концентратор коштує близько 40 тисяч гривень, то централізована підводка – 28-30 тисяч гривень за одне ліжкомісце. Якщо там 250 ліжок, виходить близько 6 мільйонів”.

Андрій Назаренко розповів, що наразі розробляють проєкт: ” Я сподіваюсь, за 7-10 днів зроблять. Якщо у нас будуть додаткові гроші – субвенція чи обласний бюджет – з огляду на ситуацію із захворюваністю, хочу, щоб цю лікарню зробили також”.

Керівник лікарні Святої Анни сказав – якщо отримають гроші, резервні ліжка для хворих на коронавірус облаштують до середини лютого 2021 року.

  • Всього у Кропивницькому для розміщення хворих на коронавірус готують п'ять закладів: крім філії лікарні Святої Анни, це два спортзали, Кропивницька центральна районна лікарня та обласний госпіталь для військових.
  • Для лікування хворих на коронавірус додатково залучили Олександрійську і Новомиргородську центральні районні лікарні у Кіровоградській області.
  • На ранок 16 листопада у Кіровоградській області коронавірус підтвердили у 3710 людей. 1806 людей одужали, 121 людина померла.
На початок