Пожежна небезпека на Кіровоградщині: синоптики оголосили найвищий рівень

Пожежна небезпека на Кіровоградщині: синоптики оголосили найвищий рівень

пожежа, дснс, спалена трава
Ілюстративне. Гасіння пожежі. ДСНС у Кіровоградській області

На території Кіровоградської області 22-24 травня очікується надзвичайна пожежна небезпека. Синоптики оголосили про найвищий — п'ятого класу рівень. Це пов'язане з відсутністю дощів та підвищенням температури повітря.

Про це Суспільному розповіла синоптикиня Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Вікторія Віноградова.

"Впродовж другої декади травня переважала холодна суха погода. Опади у вигляді невеликого дощу або лише їх слідів відмічалися впродовж 1-3 днів. Їх сума не перевищила 0,4-5 мм, що менше норми, 2-33 %".

Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення пожеж, сказала речниця служби з надзвичайних ситуацій в Кіровоградської області Оксана Мачак. За минулий тиждень в регіоні сталось 43 пожежі, за три дні цього тижня — 24.

Пояснила, щоб запобігти загорянням, жителі повинні дотримуватись правил пожежної безпеки:

  • не розводити відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями,
  • не відвідувати ліси, не розводити багаття,
  • не палити у місцях, де є сухостій,
  • не спалювати залишки сухої рослинності на лісових землях та інших ділянках, що з ними межують.

За словами Оксани Мачак, і за навмисний, і за ненавмисний підпали сухої рослинності передбачені штрафи та кримінальна відповідальність.

"За самовільне випалювання сухої трави або її залишків – від трьох до шести тисяч гривень штрафу. Якщо ті самі дії вчинили посадовці, то штраф становить 15-21 тисячу гривень. Ті самі дії, вчинені в межах території або об’єктів заповідно-природного фонду – 6-12 тисяч штрафу, а для посадових осіб – 21-30 тисяч. Штраф за підпал сухої рослинності, згідно із Кримінальним кодексом України, може сягати 153 тисяч гривень. Також передбачене позбавлення волі до десяти років".

На початок