Оглушення, черепно-мозкова травма, стрес: на Кіровоградщині після обстрілу РФ травмовані двоє дітей

Оглушення, черепно-мозкова травма, стрес: на Кіровоградщині після обстрілу РФ травмовані двоє дітей

Ексклюзивно

Після обстрілу російськими військами Олександрійського району Кіровоградської області 10 квітня, медичну допомогу надали двом дітям — десяти та тринадцяти років. Назву села не називаємо з міркувань безпеки.

Про це Суспільному розповіла лікарка-педіатр Жанна Чернецька.

"Діти поступили у лікарню у важкому стані. У них оглушення від вибухової хвилі. У старшого черепно-мозкова травма, у молодшого невротичний синдром. Дітям надали медичну допомогу. Нині їх стан середньої тяжкості. У лікарні вони будуть щонайменше тиждень".

У 10- й 13-річного хлопців після вибухів постстресова реакція, розповіла мама дітей Людмила Антошкіна.

"Діти дуже злякалися. Від вибухової хвилі їх оглушило".

Не зрозуміла, що відбувається, сказала жінка, розповідаючи про вибух, який стався ввечері 10 квітня.

"Я такої сили ще не відчувала (плаче – ред.). Ніби грім гримить десь там, в кар’єрі камінь б’ють. Ми почали по двору ходити, думали, що це хвиля і нас трохи зачепило".

У момент вибуху, сказала, була на пасіці біля будинку.

"Не зрівняти ні з громом, ні з чим. Дуже сила велика. Я встала, в мене вуха заклало. Якось зрозуміла, що треба було бігти до дітей, бо діти були на вулиці".
Оглушення, черепно-мозкова травма, стрес: на Кіровоградщині після обстрілу РФ травмовані двоє дітей
Людмила Антошкіна на пасіці біля будинку, Олександрійський район, 11 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Вибуховою хвилею побило листи шиферу на паркані, пошкоджені дахи будинку й сінника. Уламками розчахнуло абрикосу, зруйнований погріб, де родина зберігала картоплю й консервацію.

Оглушення, черепно-мозкова травма, стрес: на Кіровоградщині після обстрілу РФ травмовані двоє дітей
Погріб Людмили Антошкіної, Олександрійський район, 11 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький

В сусідньому обійсті двох вбитих внаслідок обстрілу качок показала Ганна Чжан. У хліві, з її слів – поранена свиноматка.

"Вікно. Залетів уламок, попало свині в ногу. Не знаю, що з нею зробилось, вона не встає. Чи це може такий стрес, чи може вона контужена".

У будинку жінки пошкоджений дах вибиті віконні рами й шибки.

"Вибух був дуже сильний – над головою, бо й вухо заболіло. Повернулася з розсадою у двір, то лежали качки повбивані, перебитий електричний дріт, вікна, шифер, вилетіло вікно, побило дзеркало".

Нині в громаді встановлюють збитки. На 10:00 11 квітня комісія обстежила десять пошкоджених будинків, розповів голова громади Віталій Береза. У будівлях вибиті вікна, на даху побитий шифер. Комісія продовжує обстеження.

За словами голови громади, після того, як комісія завершить роботу, підрахують збитки. Господарям пошкоджених обійсть радить звертатися до ЦНАПу з паспортом, ідентифікаційним кодом і документами на житло. Після того, як обрахують збитки, винесуть питання на сесію, щоб виділити людям гроші на відновлення пошкодженого.

Подробиць щодо обстрілу немає. Начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович 10 квітня у своєму Telegram-каналі написав, що в Олександрійському районі під час повітряної тривоги працювала протиповітряна оборона.

На початок