Куди звертатися у випадку домашнього насильства: телефони й адреси в Кропивницькому

Куди звертатися у випадку домашнього насильства: телефони й адреси в Кропивницькому

Куди звертатися у випадку домашнього насильства: телефони й адреси в Кропивницькому
Одна з житлових кімнат у притулку для жінок, які постраждали від насильства, Кропивницький. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому працює міський центр запобігання та протидії насильству. У його складі є мобільні бригади, "телефон довіри", денний центр з кризовою кімнатою й притулок. Там надають соціальну й психологічну допомогу. Частина служб працює. Решту налагоджують і обіцяють відкрити до кінця року.

Про це розповіли на брифінгу в Кропивницькій міській раді директорка міського Центру запобігання та протидії насильству Тетяна Крамаренко й заступниця директора департаменту соціальної політики міської ради Олена Костенко.

"Телефон довіри" у Кропивницькому

На лінії працюють психологи. Вони консультують людей і за потреби скеровують у відповідні служби. Номер: 050 577 43 60. Звертатися можна цілодобово.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги в Кропивницькому

Їх працює дві. Кожна складається з водія, фахівця соціальної служби й психолога. Мобільна бригада виїжджає або на екстрені виклики, або за графіком — до сімей, які перебувають на обліку.

"Мобільні бригади працюють п’ять днів на тиждень з 14:00 до 22:00. Вихідні серед тижня. Такий графік через те, що випадки насильства більше стаються у вечірній час, у вихідні й святкові дні", — говорить Тетяна Крамаренко.

Телефони: 063 216 90 82, 063 216 87 35.

Денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою в Кропивницькому

Він працює поки частково. Планують завершити ремонт до кінця року. За словами Олени Костенко, на це виділили 3,5 мільйона гривень державної субвенції.

У кризовій кімнаті можуть одночасно жити п’ять жінок з дітьми. Там є душ, пральня, ліжко, ковдри, білизна, рушники, засоби гігієни, плита, мікрохвильова піч, холодильник, посуд і продукти на перший день. Послуги безкоштовні, за винятком харчування. Його жінка має забезпечувати сама.

Денний центр і кризова кімната працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:15. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Адреса: вулиця Шатила, 12. Зателефонувати сюди можна за номером: 066 866 55 12.

Звернутися жінка може сама або за направленням мобільної бригади, працівників міської ради, ОВА чи поліцейських. У кризовій кімнаті можуть жити до 20 діб.

Притулок у Кропивницькому

Він потрібен для жінок, яким не вистачає 20 днів перебування в кризовій кімнаті. Рішення про це ухвалюють фахівець соціальної служби й психолог.

Кухня в притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства, Кропивницький
Кухня в притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства, Кропивницький. Фото: Суспільне Кропивницький

Там може жити 21 людина. Відтоді, як притулок запрацював 7 серпня 2023 року, його послугами скористалися шість жінок. Четверо вже виїхали.

"У притулку є все потрібне для проживання. Послуги абсолютно безкоштовні. Лише харчування, як і в денному центрі, за власні гроші. Жінки там можуть перебувати до шести місяців. Багато жінок втрачають місце в соціумі, роботу, друзів, перебувають у важкому емоційному стані, перестають спілкуватися з родичами. Тому, звісно, з ними працює психолог", — говорить Тетяна Крамаренко.

Адресу притулку ніде не вказують з міркувань безпеки. Вивіска на ньому також відсутня.

Олена Костенко розповіла, що кількість випадків домашнього насильства цього року зросла. У 2022 році було 1470 випадків. Від початку 2023 року — 1555 випадків.

Куди ще в Кропивницькому й на Кіровоградщині можуть звертатися люди, які постраждали від насильства, можна дізнатися на сайті Кропивницької міської ради. Там є окремі телефонні лінії для дітей і чоловіків.

На початок