Отримали 20 тисяч гривень. Кропивницькі школярки підготували проєкт на підтримку безпритульних тварин

Отримали 20 тисяч гривень. Кропивницькі школярки підготували проєкт на підтримку безпритульних тварин

Отримали 20 тисяч гривень. Кропивницькі школярки підготували проєкт на підтримку безпритульних тварин
. Зліва направо Ксенія Михальченко, Софія Балах і Вікторія Мещерякова/фото Софії Балах

У Кропивницькому троє школярок отримали 20 тисяч гривень в рамках програми UPSHIFT. Дівчата підготували проєкт "КотоПес", який стосується підтримки безпритульних тварин. Ксенія Михальченко, Софія Балах і Вікторія Мещерякова навчаються у 10 класі ліцею "Науковий". Суспільне дізнавалось на що витратять отримані гроші.

UPSHIFT – це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що реалізується у понад 40 країнах світу. Програма дозволяє підліткам та молоді пропонувати та втілювати інноваційні рішення для актуальних проблем у школі, громаді, місті.

Взяти участь у програмі Upshift школяркам запропонувала класна керівниця. Головна умова проєкту — показати свою проблему та знайти шляхи її вирішення. "У Кропивницькому дуже багато безпритульних тварин і це є дійсно проблемою нашого міста, — говорить Вікторія Мещерякова. — Чисельність котів та собак ніхто не контролює. Ми купуємо корм, підгодовуємо їх, даємо води. Але цього замало, тож цю ідею вирішили подати на проєкт".

Після заявки та співбесіди, дівчата отримали листа, що їхню проблему прийняли, продовжила Софія Балах. Після цього школярки взяли участь у тренінгах Upshift. "Нам призначили ментора — наставницю, яка супроводжувала нас до кінця програми. Ми виконували вправи, вирішували з чого саме має розпочатися наш проєкт. Склали план та розписали бюджет".

Отримали 20 тисяч гривень. Кропивницькі школярки підготували проєкт на підтримку безпритульних тварин
фото Софії Балах

Щоб висвітлювати діяльність свого проєкту, Софія, Вікторія та Ксенія створили інстаграм-сторінку "КотоПес". Там відкрили банку для збору донатів на підтримку безпритульних тварин. Також викладатимуть світлини та інформацію про котів та собак, аби прилаштувати їх у сім'ї.

"Ми уже розпочали співпрацю з притулком "Щасливий пес", — говорить Ксенія Михальченко. — Долучитися до збору грошей може кожен, важлива кожна гривня. Усі донати витратимо на купівлю їжі для тварин". За отримані гроші від програми UPSHIFT дівчата планують видрукувати флаєри для поширення інформації про роботу притулку, купити лампу для створення світлин. Також влаштовуватимуть просвітницькі заходи у школах, або розповідати про проблему бездомних тварин учням.

"Я дуже вдячна батькам за те, що привчили мене любити тварин. Я пам’ятаю, як ми з мамою постійно підгодовували безпритульних. Нині головне — це втілити цей проєкт. Ми готові збільшити нашу команду, тож запрошуємо долучатися до нас усіх охочих, які мають бажання допомогти", — сказала Ксенія.

Проєкт кропивницьких школярок
фото Софії Балах

Читайте також

  • "Підбираю на вулиці, підкидають на подвір'я". Кропивничанка прихистила 10 собак і 20 котів
  • "Це частинка нашої родини". Сім'я кропивничан прихистила евакуйовану з Краматорська кішку
  • В Олександрійській громаді на Кіровоградщині хвора на сказ собака покусала двох жінок
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок