Кожна школа вирішує окремо. Як вчаться учні на Кіровоградщині під час відключень електрики

Кожна школа вирішує окремо. Як вчаться учні на Кіровоградщині під час відключень електрики

Кожна школа вирішує окремо. Як вчаться учні на Кіровоградщині під час відключень електрики
. Суспільне Кропивницький

Канікули, перенесення занять, зміна розкладу, індивідуальний підхід до кожного учня. Такі рекомендації щодо дистанційного навчання в школах Кіровоградської області під час довготривалих відключень електроенергії отримали вчителі від обласного департаменту освіти. Суспільне дізнавалося на прикладі школи у Кропивницькому, як школярі, вчителі й батьки пристосувались до знеструмлень і організовують навчання.

У кропивницькому ліцеї учні вийшли на навчання після канікул з понеділка, 16 січня. Вчаться за змішаною формою: тиждень дистанційно, тиждень очно. Директорка Наталія Чередніченко розповіла, що намагаються максимально підлаштувати роботу під графіки відключень електроенергії у вчителів і батьків: "Таким чином ми намагаємося максимально задовольнити потреби учасників навчального процесу".

На цьому тижні школярі більше повторюють вивчені раніше теми. Практичні вправи виконують ті, хто навчаються очно, в класі. Якщо будуть тривалі відключення, то школярів початкової школи під час дистанційних уроків ділитимуть на групи за графіками подачі електрики. У такому разі учням пояснюватимуть тільки новий матеріал.

Мама школярки Анна Лакутова розповіла: щоб сформувати такі групи, вчителі роблять попереднє опитування: "Вчителька поділила клас на дітей, які можуть навчатися зранку і по обіді, та підлаштовується під них".

Ольга Рагозіна – вчителька у кропивницькому ліцеї. Четвертокласники, у яких вона викладає, на цьому тижні навчаються дистанційно. За словами вчительки, підлаштовує час проведення уроків під графіки подачі електроенергії й появу вдома інтернету. Цього разу перший урок розпочала о восьмій ранку.

З учнів на уроці були присутні половина – 15 дітей. Це ті, у кого вдома є електрика та інтернет. Для дітей, які не можуть бути на уроці через знеструмлення, Ольга Рагозіна організовує дистанційні консультації й викладає в Google Classroom всі навчальні матеріали: презентації, відеоуроки, онлайн-тести, інтерактивні аркуші.

Дар’я Діденко – учениця цього класу. Її мама Наталія розповіла: щоб донька не пропускала навчання, через свій мобільний телефон підключає ноутбук до інтернету: "У нас не збігається графік відключень із вчителем. Тоді коли світло є у вчителя, у нас немає".

Ці четвертокласники мають вийти на очне навчання в школу наступного тижня. За словами вчительки, спочатку повторять матеріал, який вивчають дистанційно на цьому тижні, а потім розбиратимуть нові теми.

Що відомо

Як навчатися під час довготривалих відключень електроенергії, вирішує кожна школа окремо, сказав заступник директорки обласного департаменту освіти Володимир Таборанський: "Зараз ми маємо позапланові відключення електроенергії. Цього тижня закладам освіти варто було б переглянути підходи до організації навчання. Можливо, в окремих випадках варто продовжити канікули й перенести навчання на інші дні".

За його словами, 250 з 453 шкіл регіону перебувають на канікулах.

Читайте також

  • Десять відсотків шкіл Кіровоградщини навчаються очно.
  • Поєднують роботу і допомогу переселенцям. У Дмитрівському сільському будинку культури на Кіровоградщині облаштували гуманітарний центр.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок