Борці – для бійців. У Кропивницькому організували благодійні заняття з джиу-джитсу

Борці – для бійців. У Кропивницькому організували благодійні заняття з джиу-джитсу

Борці – для бійців. У Кропивницькому організували благодійні заняття з джиу-джитсу
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому організували благодійні заняття з бразильського джиу-джитсу. Участь платна, прибуток організатори направлять на потреби української армії – розповів тренер Євген Скирда. Суспільне бачило, як спорт поєднують з благодійністю.

Тренувальні збори з бразильського джиу-джитсу у Кропивницькому тривають з 17 серпня. Це перші подібні заняття з початку повномасштабної війни – розповів їх організатор Євген Скирда. З його слів, завдяки особистим зв’язкам зі спортсменами США та країн Європи за шість місяців передали українській армії пів мільйона гривень: "Спершу ми збирали просто завдяки нашому авторитету і репутації через соціальні мережі – просто збирали на картку і передавали військовим".

Нині, сказав тренер, поєднують спорт і благодійність: "Джиу-джитсу – це, по-перше, загальнофізичний розвиток. Це дуже гарно розвиває витривалість, це і моральне загартовування. Тренувальний збір – це наша робота. Ми вміємо боротися, ми цим багато років займаємось. Люди заплатять за знання, а ми ці гроші передамо на потреби ЗСУ".

Борці – для бійців. У Кропивницькому організували благодійні заняття з джиу-джитсу
Facebook Євгена Скирди

Ідею Євгена Скирди підтримали джитсери Дмитро Бабійчук з міста Нетешин Хмельницької області і кропивничанин, чемпіон Європи Роман Непота.

Зі слів Романа Непоти, на зборах проводять два тренування на день – вранці та ввечері. Кожне тренування має свої прийоми: "Наприклад, відпрацювали больові прийоми на ноги, працювали над задушливими прийомами. Робимо розминку невелику, потім працюємо над технікою. Багато роз’яснюємо, пояснюємо всі нюанси, деталі виконання".

Серед учасників занять – кропивничани, жителі Києва, Запоріжжя, Черкас, Кривого Рогу, Кременчука, Вознесенська Миколаївської області.

Сергій Пєкшин приїхав на збори із Запоріжжя. З його слів, вирішив взяти участь спонтанно: "Зібрав спортивну сумку, приїхав підтримати хлопців, поборотися з ними, відволіктися частково, підтримати свою форму і познайомитися поближче з містом Кропивницький".

Дар’я Андрейченко – учасниця зборів з Миколаївської області. Розповіла, що приїхала, щоб вдосконалитись: "Джиу-джитсу займаюся з 19 років. Приїхала сюди, щоб поспілкуватися з різними спортсменами, покращити навички".

Борці – для бійців. У Кропивницькому організували благодійні заняття з джиу-джитсу
Тренування Дар’ї Андрейченко. Суспільне Кропивницький

Усього у тренувальних зборах беруть участь 30 людей – переважно ті, хто вже має досвід у джиу-джитсу, розповів Євген Скирда: "Увесь прибуток, який ми отримаємо з проведення зборів, ми передамо волонтерам з простору "КропХаб" – у благодійний фонд "Серця матерів Кіровоградщини". Вони знають, що потрібно хлопцям на передовій саме зараз".

За інформацією організатора, зібрали майже 20 тисяч гривень. Тренувальні збори триватимуть до 21 серпня.

Що відомо

Бразильське джиу-джитсу – бойове мистецтво та система самозахисту, що сфокусована на боротьбі, особливо в партері, тобто лежачи, сидячи або навколішках. Не є олімпійським видом спорту.

Читайте також

  • Понад 100 кілограмів вареників за день для бійців і жителів регіонів, де бракує харчів, ліплять у кропивницькому навчально-реабілітаційному центрі Кропивницького.
  • Жителі Новопразької громади Олександрійського району Кіровоградської області купили вісім рацій для українських військових.
  • Кропивничанка вирішила позбуватися зайвих речей і водночас допомагати ЗСУ.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок