Водіїв зобов’яжуть замінювати літню гуму на зимову. Чому це потрібно робити

Водіїв зобов’яжуть замінювати літню гуму на зимову. Чому це потрібно робити

Водіїв зобов’яжуть замінювати літню гуму на зимову. Чому це потрібно робити
. Суспільне: Кропивницький

Водіїв зобов’яжуть замінювати літню гуму на зимову. Про це розповів перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький. Нині на законодавчому рівні це не прописано, змінювати гуму водіям рекомендують.

Чим відрізняється літня гума від зимової

Літня гума свою еластичність краще проявляє за температури, вищої за сім градусів тепла. ”Якщо температура є нижчою за чотири-сім градусів, то така гума втрачає свою еластичність або, простими словами, дубіє. Це впливає на ефективність зчеплення з дорогою, збільшує гальмівний шлях і зменшує керованість автомобіля”, – сказав Олексій Білошицький.

Хімічний склад зимової гуми скомпонований таким чином, щоб особливості еластичності якнайкраще проявлялися під час низьких температур сказав Олексій Білошицький: ”Зимова гума має спеціалізований малюнок протектора, який додатково допомагає під час зимового періоду”.

Нині змінювати гуму необов’язково

Нині в правилах дорожнього руху не прописані обов’язкова заміна гуми і терміни, коли це треба робити. Зі слів першого заступника начальника департаменту патрульної поліції України, є лише рекомендація, за невиконання якої немає відповідальності: ”Наразі департаментом патрульної поліції і національної поліції, Міністерством внутрішніх справ ініціюється питання щодо можливості запровадження обов’язкової заміни гуми, відповідно до сезону. Пропонуємо це робити на період з 1 листопада до 1 квітня”.

Скільки коштує заміна гуми у Кропивницькому

Заміна гуми коштує від 300 до 500 гривень. Ціна залежить від габаритів автомобіля, сказав власник майстерні шиномонтажу Олександр Гарькавенко. На заміну гуми одній машині витрачають від 20 до 40 хвилин. Рекомендує замінювати гуму в період з середини жовтня до початку листопада, коли середньодобова температура становить п'ять-вісім градусів тепла: ”Зимова гума гарно тримає асфальт. Я, виїжджаючи зранку на зимовій гумі, не звертаю уваги на те – мокро чи ні. Зимова краще тримає, а на літній загальмував – і вже трохи заносить”.

Олександр Гарькавенко розповів, що цьогоріч водії почали приїжджати міняти гуму з середини жовтня, коли почались морози. За день можуть обслужити до 20 машин.

Чому водії замінюють гуму

Кропивничанин Віктор Губань приїхав на шиномонтаж міняти літню гуму на зимову, коли 23 листопада випав перший сніг: ”Ковзання не те, заносів немає таких, як на літній гумі”.

Жителька Бобринця Зоя Савченко розповіла, що міняє шини завчасно після того, як потрапила в аварію: ”Була на літній гумі, і під час ожеледиці мене розкрутило, потрапила в аварію, розбила машину, травмувалася. Заміна гуми – це, насамперед, безпека”.

Водій Андрій Тринчук 24 листопада їздив на літній гумі. Сказав, що вперше за десять років ”запізнився” із заміною гуми, хоча купив зимову і возить її в багажнику: ”У найближчі дні заїду на шиномонтаж ”перевзуюсь”. Ніколи аварійних ситуацій не було, завжди все робив вчасно. Знаю, що потрібно замінювати, коли температура знижується до п’яти градусів тепла, а вже бувають і від’ємні температури. Пора бути на зимовій”.

Читайте також

На початок