Перейти до основного змісту
Два удава та пітон. Кропивничанка тримає вдома змій

Два удава та пітон. Кропивничанка тримає вдома змій

Два удава та пітон. Кропивничанка тримає вдома змій
. Фото Наталі Фурманової

Кропивничанка Наталія Фурман тримає у себе вдома три змії. Про догляд за ними, а також про те, як її чоловік погодився тримати у квартирі рептилій, яких він боїться, дівчина розповіла Суспільному.

Чому змії

У квартирі в Наталії Фурман живе три змії – імператорський удав, звичайний удав та королівський пітон. Їх купила у 2020 році, скільки грошей заплатила – не відповіла. Каже: ціни дуже різняться.

"Перша змія в моєму домі – це маїсовий полоз. Спершу було побоювання, але поспілкувавшись з тераріумістами, я зрозуміла, що змія це не шкідливо, це ніжна і тремтлива істота. Це та тварина, яка не викликає дискомфорту, якщо її не боятися, діє як заспокійливе, її цікаво привчати до рук, щоб вона почала довіряти і самостійно до вас просилася".

Кава зі зміями. Кропивничанка розповіла про терапію плазунами
Фото Наталі Фурманової

Наталія розповідає: в Україні майже тисяча людей тримає вдома змії, але це не дуже афішується. "Це не враховуючи тих людей, у яких рептилія живе, як домашній улюбленець. У Кропивницькому знаю чотирьох людей, у яких вдома теж живуть змії. У нас є спільнота тераріумістів, в якій ми усі між собою спілкуємося".

Що їдять рептилії

Змії їдять морських свинок, щурів та піщанок. Їх купує у людей, які розводять кормових гризунів для рептилій. На їжу в місяць витрачає майже 2 тисячі гривень.

“Перед тим, як годувати змію, гризуна потрібно купити в надійному місці, зазвичай, це роблю через Інтернет. Якщо тварина жива, перед годуванням її треба оглянути, щоб не було ніяких хвороб, які можна помітити зовні. Заморожених гризунів розморожую у теплій воді і тоді згодовую. Воду, змінюю раз у два дні, тераріум прибираю один раз на два-чотири тижні".

Дорослий удав харчується 1 раз на 3-4 тижні. За один раз він з’їдає дорослого щура. Маленький удав, який росте, їсть один раз на 5 днів, невелику мишу. За 3-7 днів до годування змій краще не чіпати. Їм треба забезпечити комфорт та спокій. Не треба турбувати їх і в період линяння. Тримати вдома змії треба з дотриманням температурного режиму. Для пітона це плюс +23-26 градусів, для удава має бути +33-35 градусів.

Як ставиться до змій сім’я

Наталія Фурман з чоловіком мешкають в однокімнатній квартирі. Крім змій, разом з ними ще живуть дві собаки бійцівської породи.

“Мій чоловік дуже боїться змій, це його великий страх. Але, оскільки мені це цікаво, він пішов на компроміс і підтримує мене. Змії не займають багато місця, ті, які ростуть, перебувають у розсадниках – це пластикові бокси, які для них підходять по розміру. Доросла змія живе у великому тераріумі.

Змії звикли до собак, котів, до дітей, ніякої агресії вони не проявляють, бо постійно відчувають цей запах, для них це рідне середовище.

Моїх сусідів більше турбують не змії, а мої собаки, через те, що вони немаленьких розмірів і бійцівської породи. Було таке, що змія тікала в межах квартири, я не закрила кришку тераріуму. Її допомогла знайти собака".

Як поводити себе з рептиліями

Наталія розповіла, як правильно треба поводити себе з рептиліями. Найперше треба подолати страх та не боятися змій, не робити різких рухів, не махати перед її головою, не кричати, не пищати, не стрибати, вести спокійно. Не контактувати з гризунами, це запах їжі. Змія може відреагувати на вашу руку, як на здобич і вкусити її. Але без причини змія ніколи не кусає. Удави та пітони – це не отруйні змії.

Кава зі зміями. Кропивничанка розповіла про терапію плазунами
Фото Наталі Фурманової

Наталія Фурман не збирається зупинятися на трьох зміях і планує збільшувати кількість плазунів.

“Є види, які мені дуже цікаві. Наприклад, червонохвостий полоз, його у нас дуже мало в Україні. Білогубий пітон, який нині дуже важко дістати, навіть, у Європі. Їх мають завезти в Україну і я сподіваюсь, що куплю їх”.

Кава зі зміями. Кропивничанка розповіла про терапію плазунами

Що думають з цього приводу зоозахисники?

Зоозахисник Станіслав Гужявічус каже: утримувати змій у квартирі можна, дотримуючись відповідних умов.

"Для кожного виду змій має бути підібраний спеціального розміру тераріум. Також підбирається відповідний температурний режим, мають бути спеціальні ультрафіолетові лампи з відповідним відсотком випромінення. Встановлений розпорядок дня – світловий день та нічний, час для відпочинку. Від розпорядку дня та кількості ультрафіолету у змій залежить моторика шлунка, засвоєння їжі і вироблення вітаміну D3 для засвоєння кальцію. Утримувати вдома будь-які рептилії – це не просто".

Чи всім підходить терапія зміями? Думка психолога

Психологиня Єлизавета Фокіна розповіла: "Змій у своїй терапії я ніколи не використовувала. Важаю, що все можливо, але індивідуально. Терапія плазунами точно підійде не кожному".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Топ дня

Вибір редакції

На початок