Микола Величко – ветеран і гончар зі Старокостянтинова, що на Хмельниччині. Він продовжує виготовляти горнята. Реалізовує їх за донати для завершення мистецької резиденції. У ній планує організовувати пленери і ретрити для ветеранів.
Микола Величко розповів Суспільне Хмельницький, скільки ще чашок має зробити для здійснення мети.
За його словами, зробив понад 10 тисяч кружок.
"11 тисяч 89 горняток, вони всі підписані. Треба робити, поки робиться".
Микола Величко розповів у 10 тисяч гривень, як планував, не вклався, бо здорожчали і матеріали, і робота. Кошти, вторговані за керамічні горнята, вкладає у будівництво.

"На першому поверсі буде майстерня, окремо пічна кімната. На другому — гостьові, щоб можна було приймати людей".
За словами Миколи Величка, має учня Богдана Плахіна.
"Вчуся в Миколи. Ремесло кераміста виявилось значно ширшим і цікавішим. Потребує багато знань й досвіду".
Богдан Плахін розповів, був професійним військовим з 2016 до 2023 роки. Воював на різних напрямках за різними спеціальностями. Гончарству навчається понад рік, коли звільнився зі Збройних сил України.

"Це релакс, реабілітація і напрямок основної діяльності, як ремесло конкретно. Крім того, може бути й джерелом прибутку. Це ужиткові речі або декоративні".
Микола Величко пригадав, до повномасштабного вторгнення задумував звести поруч зі старою майстернею мистецьку резиденцію.
"Зранку 24 лютого 2022 року мали запустити сайт. Не запустили. Зробили це через півтора року, коли я повернувся з фронту".

За словами чоловіка, у 2022-2023 роках воював на Запорізькому напрямку. Розповів, з бойових позицій позвозили цеглу на гончарну піч.
"Там, де жили, зробили гончарний круг й пічку. У ній навіть виготовили один випал. Зробили чашечки, щоб з котушок не з’їхати. Коли чимось таким руки зайняті, то і голова вільна. Тоді побачив, як це допомагає хлопцям розслабитись, змінити напрямки думок, відпочити й стабілізувати нервовий стан. Зрозумів, що це справді потужна річ. Йдеться не тільки про гончарство, а взагалі про будь-яку творчість, де включається уява, моторика. Вмів би я малювати, малювали б з ветеранами, а так вмію працювати з глиною".

Після повернення з фронту, розповів гончар, вирішив організовувати у мистецькій резиденції пленери і ретрити для ветеранів. Перші такі планує організувати до літа. Доти, прикинув, має зробити приблизно три тисячі горнят. Наразі вивчає варіанти грантових програм, щоб отримати додаткові ресурси.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.