Лося європейського, який занесений до Червоної книги України, зафіксували на території національного природного парку "Мале Полісся", що на Хмельниччині. Його помітили на відеоматеріалах автоматичних фотопасток.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.
За її словами, відеоматеріали, що підтверджують присутність лося європейського, отримали вперше, але результати попередніх польових досліджень свідчили, що цей вид постійно мешкає в межах парку.

"Під час обстежень території регулярно виявляли характерні ознаки його присутності, зокрема, свіжий послід, обгризені гілки дерев і чагарників, а у зимовий період — сліди копит на сніговому покриві. Це підтверджувало, що лось використовує цю територію як місце проживання та кормову базу".
Старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" зазначила, лось — найбільший представник родини оленевих у Європі. У нього масивна статура, довгі кінцівки, велика витягнута голова, відносно короткі шия і тулуб.
"Під горлом є м'який шкіряний виріст ("сережка"). Шерсть груба буро-чорного забарвлення. Дорослі самці мають розгалужені лопатоподібні роги, які щорічно скидають наприкінці осені чи на початку зими".

Наталія Кратасюк розповіла, лось європейський живе у лісовій екосистемі, віддаючи перевагу заболоченим ділянкам, заплавам річок, мішаним і листяним лісам з густим підліском.
"Ключовими факторами придатності середовища є наявність джерела води, різноманіття рослинності, необхідної для живлення, а також мінімальний антропогенний вплив. Вид демонструє переважно осілий спосіб життя, хоча у певні періоди року може здійснювати сезонні міграції у пошуках кормових ресурсів. Лосі добре плавають та за потреби здатні долати значні відстані".
За словами старшої наукової співробітниці національного природного парку "Мале Полісся", лось травоїдний вид із вибірковим споживанням корму.
"У літній період його раціон складається переважно з трав'янистої рослинності, водних і болотяних рослин, пагонів чагарників і дерев (верби, осики, вільхи). Взимку основним джерелом поживних речовин є кора та гілки листяних і хвойних дерев, зокрема, верби, берези, осики та сосни. В умовах нестачі кормів лосі можуть харчуватись хвоєю, мохами та лишайниками".
Наталії Кратасюк пояснила, щоб визначити точну чисельність популяції лося європейського на території парку потрібні подальші дослідження та моніторингові заходи. За попередніми оцінками, у Хмельницькій області може мешкати кілька десятків особин цього виду.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.