Сьогодні, 19 березня, відбувся безоплатний тренінг з фактчекінгу, який організували представники Хмельницького медіаклубу. Його мета — протидіяти дезінформації. Слухачами заходу стала півсотня студентів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту.
Про це Суспільному розповіла лідерка Хмельницького медіаклубу Оксана Березська.
За її словами, на занятті говорили про те, як відрізнити фейк від правди.
"Медіаклуб утворили на базі ГО "Інтерньюз Україна", яка реалізовує даний проєкт щодо дотримання прозорості й протидії ворожій дезінформації за допомогою уряду Канади. Таке рішення було прийняте, бо ми живемо у важкі часи, й наш інформаційний простір має бути захищений", — пояснила лідерка Хмельницького медіаклубу.

Оксана Березська зазначила, в Україні діє 12 таких медіаклубів. Крім того, розповіла, назва, текст, фото і відео можуть свідчити про неправдивість новини. На тренінгу пояснила, як розпізнати її на фотографіях.
"Світлини здаються, на перший погляд, реалістичними, навіть старого зразка, і дуже важко відрізнити. Якщо використати програмне забезпечення, застосунки окремі, то одразу видно, що там накладений колір і використані інші можливості штучного інтелекту", — розповіла лідерка Хмельницького медіаклубу.
Серед слухачами тренінгу була 17-річна Діана Алієва: "У сучасному суспільстві максимально важливо вміти розрізняти правдиву та неправдиву інформації, оскільки під час дії воєнного стану є дуже багато "вкидів" зі сторони росіян".

16-річний студент Іван Процюк зазначив, щодня бачить в інтернеті фейкові новини: "Це читається через неправильність перекладу з російської мови, багато прикладів таких є. Якісь маніпулятивні заголовки: "Хочете дізнатися правду про дзвінок Трампа Путіну, то перейдіть на цей канал". Це емоційно втомлює людей, вони починають думати про погані речі".
За три місяці роботи медіаклубу, розповіла Оксана Березська, це четвертий захід із протидії дезінформації. Планують їх організовувати й в майбутньому.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.