На Хмельниччині близько шести тисяч абонентів продовжуватимуть з нового року слухати проводове радіо. Доки ця послуга буде на часі – її в області ще надаватимуть. Проте кількість радіослухачів невпинно зменшується.
Про це Суспільному розповів речник ПАТ «Укртелеком» Михайло Шуранов.
За його словами, із початку року в восьми областях України припиняють віщання через проводове радіо. Це ті області, де кількість абонентів сягнула тисячі й менше.
88-річна жителька села Карпівці Леонісія Будяй розповідає: слухала проводове радіо пів свого життя.
«Сорок сім років у хаті мала радіо. Слухали його, коли мали час. Телевізора не було, то усі новини, концерти чи вистави – лише по радіо були», - згадує жінка.
Та зараз Леонісії Будяй довелося відмовитися від проводового радіо. Каже – стало дорого платити за нього.
«Мені добавили 6 гривень пенсії, то як можна прожити? Я навіть пів буханки хліба не можу за ці гроші купити», - каже пенсіонерка.
У селі Карпівці, за 14 кілометрів від Хмельницького, де живе півтисячі людей, ми не знайшли жодного проводового приймача. Молоді люди дізнаються новини з Інтернету, літні - слухають ефірне радіо. Ще інші, як Леонісія Будяй, дізнаються новини з телебачення чи газет. Жінка розказує: виписує газету «Ветеран» та переглядає програми трьох телевізійних каналів.
Речник Укртелекому Михайло Шуранов говорить про зменшення кількості абонентів проводового радіо за 5 років уп’ятеро.
«Вже давно послуга проводового радіо не є масовою. Люди відмовляються. Час проводового радіо відходить, і воно майже в минулому. Це як послуга відправки телеграми. Молода людина навіть не знає, як це, бо взяла в руки телефон і відправила повідомлення», - розповідає Михайло Шуранов.
Новини, каже речник «Укртелекому», українці все більше дізнаються з Інтернету. Та додає: швидкісний Інтернет має бути і в селах.
«35 відсотків сільського населення не має можливості підключення швидкісного інтернету. В Європі держави турбуються про це. В нас теж почали - ми щороку будуємо оптичні лінії, адже найефективніший саме оптичний Інтернет», - говорить Михайло Шуранов.
Леонісія Будяй на запитання, чи хотіла б опанувати комп’ютерну грамоту, відповідає:
«Нє, вже нема коли. Я вже в ту дорогу збираюся».У своїй хаті старенька заледве відшукала радіоприймач, який, каже, давно не працює.
«Радіоприймачі старі, випуску минулого сторіччя, знайти їх важко. І обладнання застаріле», - каже Михайло Шуранов.
Із початку року абонплата за проводове радіо зросла на чверть і складає 60 гривень на місяць. Чому зросла вартість послуги, пояснює речник Укртелекому: «Перша причина-недостатньо коштів, застаріле обладнання, і багато йде електрики. Послуга збиткова, але ми намагаємося її підтримувати».
Із нового року, додає Михайло Шуранов, почали відключати абонентів проводового радіо у восьми областях. Про Хмельницьку поки не йдеться.
«У Хмельницькій області ми продовжуємо надання послуги з радіомовлення і будемо дивитися на кількість абонентів, адже вирішаючий фактор - рішення самих абонентів. Сьогодні в Хмельницькій області близько шести тисяч абонентів проводового радіо, проте їх кількість доволі швидко скорочується», - каже речник ПАТ «Укртелеком» Михайло Шуранов.
Читайте також
- У Хмельницькому протестували проти підвищення тарифів на газ та електроенергію
- ЗНО-2021: як хмельничанам зареєструватися на пробне оцінювання
- У Хмельницькій обласній лікарні почали робити операції за допомогою С-дуги