Перший урок з управління дронами для старшокласників провели в одному з хмельницьких ліцеїв. Він є одним з п’яти осередків у Хмельницькій громаді, де викладають предмет "Захист України".
Учень 10 класу Максим Бабак під'єдную батарею до дрона у вперше пробує підняти його. Спроба видається успішною.
"Я хвилювався звісно, бо є загроза, що дрон вдариться в комп'ютер, чи ще гірше — в людину. Але цікаво, знаєте".
Учень 10 класу Іван Осоков дроном вже користувався й раніше. А от у FPV-окулярах робить це вперше.
"Дроном користувався до цього, бо мені батьки подарували, а от в окулярах вперше. Вважаю, що ці навички мені знадобляться в майбутньому. Хотілося б сподіватися, щоб не знадобилися на полі бою".
Це пробний урок з керування дроном, розповів вчитель предмета "Захист України" Вадим Михайлов. Перед допуском до керування звичайним FPV-дроном учень мусить налітати не менше 30 годин на симуляторі та тренувальному дроні.

"У нас є в наявності 10 таких невеликих навчальних дронів, які по функціоналу практично, як і бойові. У нас є 10 комп’ютерів, на яких встановлене програмне забезпечення, яке дозволяє учням відпрацьовувати навички польотів".
Згодом, каже Вадим Михайлов, навчатиме, як дрон запрограмувати та налаштувати.
"Вони будуть вчитися спаювати, складати дрони для того, щоб розуміти як він працює".
Директорка хмельницького ліцею Олена Кенц розповіла, що це перший такий урок.
"Взагалі програма передбачає в 11 класі вивчати цей модуль, але в нас є діти, які навчаються на інформаційному профілі, і діти мають можливість зараз попрацювати з дроном".
Також для навчання "Захисту України" у ліцеї діють ще два класи, каже директорка ліцею Олена Кенц. Учениця 10 класу Катерина Ківшар вже вдруге взяла в руки пневматичну гвинтівку.
"Я стріляю вдруге. Сьогодні я не дуже задоволена своїми результатами. Пробний — я не влучила, а контрольний — влучила у вісімку".

Урок зі стрілецької підготовки проводить учитель "Захисту України" полковник запасу Олександр Катеринчук.
"Стрільба по нерухомій цілі з положення для стрільби сидячи. Перша вправа з початкових стрільб з пневматичної гвинтівки".
У класі з домедичної підготовки вчиться зупиняти кровотечу десятикласниця Дарина Гурняк.
"Накручуємо на палець. Має бути постійний тиск".
Одинадцятикласниця Валерія Бурка на манекені демонструє, як навчилась робити серцево-легеневу реанімацію.
"Потрібно робити за 30 секунд 30 таких сильних поштовхів".

Серед навчального матеріалу тут, окрім манекена, є рюкзаки парамедиків, моделі різних видів ран і обморожень, посібник з тампонування, ноші, розповіла викладачка Тетяна Романченко.
"Просто вчити теоретично — це одне, а практичні навички, які вони набувають на цих заняттях, — це зовсім інше. І навички й практичні заняття дають таку вже компетенцію".
Це – один з п’яти осередків, створених у Хмельницькій громаді для вивчення "Захисту України", розповіла виконувачка обов’язків директорки департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. Три осередки — на базі шкіл і два – у закладах профтехосвіти.

"Тепер кожен заклад освіти не буде викладати предмет на базі свого закладу, а в межах громади створюються осередки викладання предмета "Захист України" відповідно до нашої кількості дітей до віку старшокласників 10-11 клас. Новинкою є те, що діти протягом дня відвідують цей осередок, де відбувається такий інтенсив викладання "Захисту України".
Кошти на проєкт зі створення осередків, каже, з міського і державного бюджетів.
"Оснащення було придбано за кошти державного бюджету. Ми отримали вісім мільйонів 600 тисяч гривень на ці п'ять осередків. І на умовах постанови ми співфінансували з міського бюджету — це 3 мільйони 400 тисяч гривень".
За словами Ольги Кшановської, навчальні заклади з осередками у громаді обрано так, аби старшокласникам було зручно до них діставатися відповідно до розкладів занять.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.