У Хмельницькому завершили встановлювати шлюзи для зчитування інформації з загальнобудинкових лічильників води. Йдеться про прилади з дистанційною передачею даних. Така діджитализація у межах системи "Розумне місто" є в пріоритеті "Хмельницькводоканалу".
Про це Суспільне Хмельницький розповів керівник "Хмельницькводоканалу" Олександр Надольний.
За його словами, комунальне підприємство "Хмельницькводоканал" завершило встановлення шлюзів у межах системи "Розумне місто", яка діджиталізує процеси у місті.
Голова ОСББ Євген Щербанюк на екрані телефону показує дані загальнобудинкових лічильників води з дистанційною передачею даних. "Хмельницькводоканал" встановив такі у шести багатоповерхівках із 18, в яких він є головою правління ОСББ.
"Як голова правління ОСББ, можу переглядати показники цих лічильників віддалено з свого телефона, чи з комп’ютера за допомогою ДашбордаІнформаційна панель".
Євген додає, що в одному з будинків встановлено датчик затоплення.
"Якщо ненароком щось прорве: вода, каналізація чи опалення, цей датчик просигналізує мені в дашборді та телеграм-боті, і можна все це оперативно вирішити без серйозних наслідків".
Начальник відділу "Хмельницькводоканалу" Сергій Михайлов розповів, що обладнання для дистанційної передачі даних розташоване у різних частинах будинку.
"Ми звідси подаємо живлення на шлюз, розташований на даху".
З його слів, шлюзи, тобто базові станції, зчитують дані з датчиків лічильників в радіусі 500-600 метрів.
"Цей шлюз може через себе пропустити три тисячі датчиків. Після цього він передає інформацію на наш сервер, який розташований на Міськводоканалі та звідти зчитується інформація".
За словами керівника "Хмельницькводоканалу", на сьогодні такими шлюзами охоплено абсолютно все місто. Їх встановили на максимально високих точках міста, переважно це висотні будинки. На проєкт витрачали, каже, власні кошти підприємства.
"Шлюзи нам коштували близько 4 мільйонів гривень, сервера і програмне забезпечення – орієнтовно ще 500 тисяч. Пріоритетом роботи нашого підприємства є дистанційна передача даних лічильників і встановлення датчиків з системою LoRaWAN з можливістю контролювати тиск у мережі, щоб можна було оперативно реагувати на будь-які аварійні ситуації".
Олександр Надольний зазначив, що мережа бездротова, працює на радіозв’язку у низькочастотному режимі та дозволяє знімати інформацію з будь-якої точки міста.
"Ми не ходимо до споживача, а він не ходить до нас. Інформація передається в автоматичному режимі".
З його слів, загалом у Хмельницькому в бездротовій мережі працює близько 400 лічильників з дистанційною передачею даних, 42 із них - загальнобудинкові. Встановити такі у всіх багатоповерхівках планують за три роки.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.