31-річний Олексій Тарасков у 2020 році підписав контракт із Державною прикордонною службою України. Під час повномасштабного вторгнення разом з побратимами, зокрема, захищав державний кордон на Сумщині. Наразі чоловік навчається у Хмельницькому.
Свою історію Олексій Тарасков розповів Суспільне Хмельницький.
Воїн пригадав, Революція Гідності й подальші події спонукали його стати на захист свого кордону. На початку Євромайдану йому було 20 років, тоді у Київ поїхати не наважився. У рідному місті працював водієм на вантажному автомобілі.
"Переглядав щоденно ролики, новини, інформацію про події на Майдані, про те, що взагалі відбувається. Тоді люди піднялися, щоб боротися за власну ідею".
За словами Олексія Тараскова, Революція Гідності змінила його свідомість в буденних речах — вийшов з усіх російських соцмереж.
"Досвід сусідів і родичів з прикордонного містечка на Сумщині, які їздили на заробітки в Росію, додав упевненості, що нам із сусідами не по дорозі. Наш народ там не цінували. І до них відносились не так, як до нормальних людей. Їх намагалися принизити в чомусь постійно".
Прикордонник розповів, у 2014 році багато його знайомих долучилися до війська, щоб боронити Україну.
"Ще до повномасштабного вторгнення зрозумів, що розв’язана росіянами війна нескоро скінчиться. Напевно, це мене ще більше підштовхнуло до того, що я маю вступити до війська і захищати нашу державу".
Олексій Тарасков пригадав, де брав участь у бойових діях після повномасштабного вторгнення.
"Я долучився до оборони Чернігівщини. Після вибиття росіян звідти нас передислокували до мого рідного міста Середина-Буда, де почали облаштовувати оборонні рубежі й брати активну участь в обороні державного кордону. Був страх, який неможливо перебороти. Росіяни били й не зважали, чи це військові, чи це цивільні. Знайти собі місце для прихистку було неможливо. 90% мого рідного міста зруйноване".
За словами Олексія Тараскова, наразі навчається в Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького на факультеті охорони державного кордону.
"Є курсанти, які молодші за мене. Я з ними ділюсь досвідом, що набув до і після повномасштабного вторгнення. Вони дослуховуються до моєї думки, підходять, радяться з різних питань".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.