Сержант із псевдо "Шерп" воювати вчився у побратимів, тепер сам навчає військових у шостому полку Сил Спеціальних Операцій "Рейнджер", який навесні цього року сформували на Хмельниччині.
Про це Суспільне Хмельницький розповів бойовий сержант із позивним "Шерп"
"У моєму бойовому досвіді скелелазіння допомогло міцно тримати кулемет".
А ще, каже, бути витривалим, орієнтуватися на місцевості та думати наперед. Він — майстер спорту України з альпінізму і кандидат у майстри спорту зі скелелазіння – спортивні вміння застосовує на службі.
"У нас були саме альпіністські та туристичні походи, де нам не вистачало їжі, економія їжі була і на бойових виходах, де треба було застосовувати внутрішні ресурси, коли в тебе вже немає можливості не рухатися. Ми завжди втомлені після походів, я худнув в середньому на 10-15 %, так само і на бойових".
У війську "Шерп" з серпня 2022 року. Попри чисельні спортивні травми не хотів сидіти на місці – став спецпризначенцем.
"Перша моя ротація була в ліси Кремінної. Задачі різні були: від розвідки до зачистки, тобто, не було якось монотонної, подібної задачі. А потім усюди потрошки".
За словами сержанта, воювати вчився у побратимів-сержантів.
"Вчили мене дуже досвідчені сержанти, які до повномасштабного вторгнення служили в ССО, вчилися, відточували свої навики, а вже під час нього вже застосовували в дії. І, мабуть, передавався їхній досвід, не з книжок чи курсів".
Тепер бойовий сержант із псевдо "Шерп" вже ділиться своїм досвідом і вчить військових у шостому полку Сил спеціальних операцій "Рейнджер", який навесні цього року сформували на Хмельниччині.
"Основна задача сержанта поділитися своїм досвідом, не довести, а показати, як це працює. Ми не даємо якогось канону виконання чи аксіоми, головне, щоб людина думала. Боєць, якщо він думає, гнучкий, у нього більше шансів вижити".
"Шерп" розповів, що у день сержанта, 18 листопада, міркує над місцем сержанта у війську.
"Це, мабуть, фундамент, основа бойової одиниці, тому що офіцер – це голова, а сержант – хребет. І, чим він міцніший, тим міцніше тіло. В офіцера дуже багато задач — думати, аналізувати, планувати, а сержант їх виконує і відчуває".
За словами військового, бути сержантом під силу не кожному.
"І не кожен, хто носить лички сержанта, є сержантом за покликанням. Він може бути сержантом із колосальним досвідом, та не в змозі реально аналізувати, вмотивувати, втримати той кістяк, тому що він має бути ще і соціальним клеєм, хоч би що там було".
"Шерп" запевнив, що готовий і надалі ділитися бойовим досвідом.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.