16 листопада у Шаровечці на Хмельниччині відбувся захід польської культури. Перші чотири фестивалі організовували ще до повномасштабного вторгнення Росії. Участь у цьому заході взяли понад 100 учасників.
Про це Суспільному розповіла, директорка культурно-просвітницького центру імені Юліуша Словацького польської громади міста Хмельницького Людмила Котик.
Учасниця фестивалю Людмила Гаюр – етнічна полька, поділилася, що зберігає традиції свого народу.
"Традиції, свята, ми все відзначаємо так, як робили це наші батьки до цієї пори. Ми продовжуємо святкувати та колядувати".
З її слів, жінка живе в селі Шаровечка поблизу Хмельницького, де народилася та виросла. Каже, що через російсько-українську війну виїхало багато її односельців.
"Одна біда в нас – розпочалася війна, але ми живемо надією, що вона закінчиться, що настане мирний час".
Хмельничанин Сергій Безкостий розповів, що батько його українець, а мати полька.
"Онука бере фотографії моєї матері та біжить зі словами: "Це – твоя мама?", — я кажу: "Так, так", — і таким чином пропонує мені заспівати щось польською мовою".
Директорка культурно-просвітницького центру імені Юліуша Словацького польської громади міста Хмельницького Людмила Котик поділилася, що перший фестиваль організували у 2017-му році.
"Для організацій фестивалів, які знаходяться за межами Республіки Польщі, всі фінансуються і з бюджету самої Польщі".
Зі слів Людмили Котик, цей захід проводять там, де проживає багато поляків. Цього року в селі Шаровечка фестиваль відвідали понад сто учасників.
"Для того, щоб відновлювати і не забувати своє польське коріння, культуру, традиції та мову. Попередні фестивалі відбувалися також в різних регіонах нашої Хмельниччини: Городку та Хмельницькому".
За словами Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Матеуша Натковсі, у межах заходу, вшанували пам’ять загиблих захисників України у війні проти Росії покладанням квітів. Також, цей фестиваль відбувається в один тиждень із національним святом Польщі.
"11 листопада національне свято Незалежності Польщі. Щоб зберегти польську ідентичність, багато хто віддав життя. На жаль, ми в такій ситуації, що в Україні багато хто віддає життя за український суверенітет. В цих умовах ми хотіли б також підтримати українське суспільство".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.