Перейти до основного змісту
Дрова на зиму: за якою ціною можна придбати та чи є ажіотаж на Хмельниччині

Дрова на зиму: за якою ціною можна придбати та чи є ажіотаж на Хмельниччині

дрова, деревина
Дрова. Подільський лісовий офіс

Дрова для опалення взимку можна придбати у будь-якому лісництві ДП "Ліси України" на Хмельниччині. Ціна залежить від породи та місця, де їх будете забирати. З початку 2024 року лісництва області продали населенню понад 140 тисяч кубометрів дров, це — на рівні минулого року.

Про це Суспільному розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу Мар'яна Кибич.

За її словами, найчастіше люди відкладають покупку дров до осені.

"Зараз найбільше замовлень, але сильного ажіотажу немає. Великий попит був у перший рік повномасштабного вторгнення. Зараз люди купують дрова на рівні минулого року. Не більше".

За словами Мар'яни Кибич, з початку року лісництва Хмельницької області продали населенню 143,5 тисяч кубометрів дров. Купує як населення, так і громади для соціальних установ.

"З метою запобіганню незаконному перепродажу, одна людина може купити не більше 15 кубометрів деревини за сезон. Якщо, до прикладу, у домогосподарстві проживає подружжя, то і чоловік, і жінка можуть замовити по 15 кубометрів дров на сезон".

Дрова – це соціальний товар, тому питання ціни контролюється і складається з собівартості та податків.

"Ціна залежить від породи та місця, де покупець забиратиме дрова: з доставкою чи самостійно з лісосіки, верхнього, проміжного або нижнього складу. Наприклад, якщо купляти на лісосіці, то ціна від 930 до 1110 гривень за кубометр дров. А з доставкою коштуватиме від 1824 до 2004 гривень за кубометр".

За інформацією комунікаційниці Подільського лісового офісу, найчастіше населення купляє дрова восени.

"Хоча ми завжди активно закликаємо людей купувати дрова з літа. Так вони встигають висохнути до зими і мають кращу віддачу — отже потрібно спалювати менше дров, а це — вигідно".

На ринку багато шахраїв, які продають дрова нібито за "вигідними цінами", застерігає Мар'яна Кибич.

"Не вагайтеся запитувати у продавця документи на походження деревини, звертайте увагу на наявність бирок. Чесному постачальнику немає чого приховувати, а шахрай почне уникати прямої відповіді".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок