Норвегія та Швеція передали хмельницьким прикордонникам нове обладнання

Норвегія та Швеція передали хмельницьким прикордонникам нове обладнання

Норвегія та Швеція передали хмельницьким прикордонникам нове обладнання
. Фото: Національної академії Держприкордонслужби

Хмельницькі прикордонники отримали спеціальні прилади для виявлення радіоактивних та ядерних матеріалів. Передали обладнання посли Норвегії та Швеції. Загальна вартість спеціального обладнання - 1 мільйон 791 тисяча гривень.

Про це Суспільному розповів начальник пресслужби Національної академії Державної прикордонної служби України іменні Богдана Хмельницького Іван Галкін.

Додає, навчальний заклад отримав ручні детектори для виявлення радіоактивних та ядерних матеріалів, персональні електронні дозиметри, прилади для ідентифікації радіонуклідів та прилади для виявлення гамма-випромінювання.

За словами професора кафедри загальновійськових дисциплін Сергія Сінкевича, ці дозиметричні прилади дозволять виявити рівень радіації та встановити, що за радіонуклід випромінює її.

Дозиметричні прилади дозволять виявити рівень радіації. Фото: Національної академії Держприкордонслужби
Дозиметричні прилади дозволять виявити рівень радіації. Фото: Національної академії Держприкордонслужби. Фото: Національної академії Держприкордонслужби

"Дозиметричні прилади призначені для виявлення в першу чергу рівня радіації. На місцевості на транспортних засобах на вантажах, на людині. Під час перетинання державного кордону, під час повсякденної діяльності, а також під час ведення радіохімічної розвідки. Надалі звичайно ці прилади будуть використовуватись під час освітнього процесу в Національній академії на нашій кафедрі", - говорить професор.

Уряди Норвегії та України у сфері радіаційно-ядерної безпеки розпочали співпрацю після аварії на Чорнобильській АЕС, каже надзвичайний і уповноважений посол Королівства Норвегія Ерік Сведан.

"Основна проблема це те, що ядерна радіаційна загроза немає кордонів. І тому ми можемо убезпечити себе і не лише себе підтримуючи наших партнерів. Після незаконної окупації та інтервенції на сході України, ми мали відчуття, що потрібно посилити співпрацю і підтримати Україну, особливо з питань радіаційного захисту. І тому цей проєкт і те, що ми тут знаходимося є прикладом цієї співпраці", - каже посол Норвегії.

Що відомо

З 2016 року відколи проєкт міжнародно-технічної допомоги офіційно зареєстрували, обладнання отримали Мукачівський, Житомирський та Лисичанський прикордонні загони, каже начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Ілона Мельникова. Національна академія Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького стала четвертим закладом, де надали обладнання, додає Ілона Мельникова.

На початок