Перейти до основного змісту
Раптова зупинка серця: у Хмельницькому збільшилась кількість викликів "швидкої"

Раптова зупинка серця: у Хмельницькому збільшилась кількість викликів "швидкої"

У Хмельницькому бригади екстреної медичної допомоги частіше виїжджають на виклики щодо раптової зупинки серця. Тенденцію до такого збільшення почали помічати в роки після повномасштабного вторгнення. При серйозних аритміях, які призводять до зупинки серця, ефективним є дефібрилятор.

Про це Суспільному розповів завідувач Хмельницької станції екстреної медичної допомоги Олександр Білозор.

За його словами, у рік перед повномасштабним вторгненням викликів щодо раптової зупинки серця було понад дві тисячі шістсот, торік — на сотню більше. Цього року станом на жовтень — майже 2,5 тисячі.

Завідувач Хмельницької станції екстреної медичної допомоги Олександр Білозор
Завідувач Хмельницької станції екстреної медичної допомоги Олександр Білозор, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький

"Значною мірою у таких випадках стає в пригоді дефібрилятор, використання якого може врятувати життя, бо завдяки йому допомогу надають вже з перших секунд, коли пацієнт, наприклад, втратив свідомість, і у нього сталася зупинка ритму. Потрібно проводити заняття з громадськістю, щоб вони вміли користуватись цим апаратом, адже у таких ситуаціях вони можуть бути ефективними, бо рахунок йде на хвилини", — зазначив Олександр Білозор.

Лікар бригади екстреної медичної допомоги Роман Вєркєєв
Лікар бригади екстреної медичної допомоги Роман Вєркєєв, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Лікар бригади екстреної медичної допомоги Роман Вєркєєв розповів, за допомогою дефібрилятора відновлюють серцевий ритм.

"Набирається струм, заряджається, через удар електричний імпульс проноситься через серце. Є термін асистолія, коли серце повністю не працює, то це не є приводом бити струмом, навпаки може тільки нашкодити. Дефібрилятора має відновлювати серцеву діяльність, але, на жаль, не у всіх і не завжди, але ймовірність досить висока", — пояснив Роман Вєркєєв.

У приміщенні залізничного вокзалу є портативний автоматичний дефібрилятор
У приміщенні залізничного вокзалу є портативний автоматичний дефібрилятор, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

За словами начальника вокзалу Володимира Ромашкана, в приміщенні залізничної станції у вільному доступі є портативний автоматичний дефібрилятор. Його встановили, коли люди евакуйовувались через Хмельницький.

"Дефібрилятор надали благодійний фонд спільно з Укрзалізницею. Наразі п’ять чергових працівників вокзалу вміють володіти цим апаратом. Не пригадую, щоб довелось застосовувати знання на практиці", — зазначив Володимир Ромашкан.

Фельдшерка Інна Оверченко
Фельдшерка Інна Оверченко, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Фельдшерка Інна Оверченко розповіла, апарат сам розпізнає, чи треба бити струмом: "Він автоматично починає зчитувати електрокардіограму і відповідно визначати, чи сталася зупинка серця, чи потрібно проводити дефібриляцію".

Серед пасажирів, з якими поспілкувалися кореспонденти Суспільне Хмельницький, не було таких, які вміють користуватися дефібрилятором.

Для залізничного вокзалу портативний автоматичний дефібрилятор придбали з початку повномасштабного вторгнення
Для залізничного вокзалу портативний автоматичний дефібрилятор придбали з початку повномасштабного вторгнення, жовтень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

На онлайн мапі доступних дефібриляторів України у Хмельницькій області вони не зазначені, на відміну від сусідніх регіонів. На Вінниччині їх шість, на Рівненщині — три, на Львівщині — 22.

У Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОВА розповіли, в області немає програми, яка б передбачала розміщення дефібриляторів у громадських місцях, підрозділи закладів охорони здоров’я ними забезпечені.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок