Перейти до основного змісту
На Хмельниччині зростає кількість звернень щодо розшуку безвісти зниклих людей

На Хмельниччині зростає кількість звернень щодо розшуку безвісти зниклих людей

На Хмельниччині до спеціалізованого центру із розшуку безвісти зниклих продовжує звертатися велика кількість краян щодо отримання інформації про своїх рідних, як військовослужбовців, так і цивільних.

Про це Суспільному розповів Руслан Войтюк – заступник начальника слідчого управління, начальник відділу розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров’я особи Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Пане Руслане, конкретизуйте, скільки було звернень від подолян, щодо безвісти зниклих?

Саме до Спеціалізованого центру звернулися 140 осіб. Але люди також звертаються і до територіальних підрозділів. Цю інформацію ми узагальнюємо, відомості вносяться до ЄРДР, з родичами тримаємо зв'язок, пояснюємо, як діяти далі, надаємо контакти координаційних штабів. Є такі, якщо людина підозрює, що військовий може перебувати в полоні, то створений координаційний штаб, територіально він знаходиться в Києві, але є сектори й один з таких знаходиться у Вінниці.

Він створений при Міністерстві оборони, туди входить служба безпеки, поліція, головне управління розвідки, і вони мають також свій реєстр. В "google" можна прописати координаційний штаб, єдине вікно вибиває, там людина може залишити свої дані, інформацію про родича, якого вона шукає, потім працівники цього центру зв'язуються, система працює, також вже йдуть розробки програмного забезпечення, щоб система працювала.

Наша інформаційна підсистема, куди ми вносимо звернення, теж стикується з підсистемою координаційного штабу, але відповідно, у напівавтоматичному режимі. Там працівники працюють у режимі "запит-відповідь". Але цю інформацію необхідно в координаційному штабі залишати, крім того, є ще контакти. Нещодавно за Хмельницькою областю закріпили представника Уповноваженого з розшуку безвісти зниклих за особливих обставин, цей працівник теж знаходиться в Вінницькій області, є робочий телефон.

Пане Руслане, повідомте цей номер, тому що з приводу користування "системою" виникали питання і можна наштовхнутись на якісь перешкоди. А, коли є конкретні номери телефонів, це вже інша справа. В якому режимі це все діє, розкажіть в деталях.

Це саме коли люди звертаються і потрібно витяг з єдиного реєстру безвісти зниклих осіб. Оскільки в нас є в поліції Єдиний реєстр кримінальних проваджень, ну Єдиний реєстр досудового розслідування, а це Єдиний реєстр безвісти зниклих осіб. І його тримач — це МВС.

Номер телефона: 096 639 62 555. Це робочий телефон, працівника звати Гоца Тетяна. Вона може надати інформацію, також допоможе комунікувати з людьми. Адже багато хто шукає родичів, помилково натрапляють на фейкові сторінки й там залишають дані. Тому я просив би, залишати дані лише довіреним джерелам.

А, якщо людині потрібно саме витяг з реєстру безвісти зниклих осіб, можна подати електронну форму. Так і прописати в будь-якому пошуковому браузері "реєстр безвісти зниклих", там іде посилання і на електронну адресу сформувати лист.

І потім людині також на цю електронну адресу прийде відповідь, але з метою уточнення даних, якщо щось людині не зрозуміло, багато хто ще може не розібратися з цією системою, тому можна зателефонувати за номером, який я називав.

Всі дані допоможуть знайти, а також, кому зручно, хто до нас звертається, ми теж це роз'яснюємо в нашому Центрі, пояснюємо, як працювати, куди йти, куди звертатися.

До Спеціалізованого центру із розшуку безвісти зниклих можна звертатися у будні дні з 9:00 до 18:00.

За адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська 7.

Телефон цілодобовий 102 або телефон гарячої лінії 098-671-68-96.

Авторка: Людмила Коваль

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок