Перейти до основного змісту
Колишній каскадер на Хмельниччині веде кінний гурток та займається іпотерапією

Колишній каскадер на Хмельниччині веде кінний гурток та займається іпотерапією

Колишній каскадер на Хмельниччині веде кінний гурток та займається іпотерапією
. Фото: Суспільне.

Колишній кінний каскадер Олександр Гуров, який нині живе у селі Іванківці Дунаєвецького району, що на Хмельниччині, безкоштовно веде при місцевій школі кінний гурток та лікує дітей із ДЦП та синдромом Дауна.

Олександр Гуров знявся у 15 художніх фільмах як кінний каскадер. У 1987 році у фільмі «Циганка Аза» зіграв роль білогвардійського офіцера. Зараз чоловік живе у селі Іванківці Дунаєвецького району, що на Хмельниччині. У себе на подвір’ї він облаштував міні-конюшню, на якій утримує 15 породистих коней.

Олександр Гуров розповідає, що знає родовід майже кожного свого коня. У нього зараз живуть коні восьми порід. Більшість з них народилися на конюшні. А от коня на прізвисько «Чіж» породи полуфріз чоловік викупив у заготівельників. «Виліз на вантажівку, а він дивиться мені в очі і плаче», - згадує Гуров. І додає: «Цей кінь уміє практично все, що потрібно робити. Він багатьох дітей навчив «джигітовці». Якщо вершник-початківець, то лише на ньому їздить. Дуже розумна тварина, усюди виступав. Хіба що тільки в хорі Вірьовки не співав», - жартує його господар.

На своїй мін-конюшні Олександр Гуров утримує 15 коней восьми різних порід. Фото: Суспільне.
На своїй мін-конюшні Олександр Гуров утримує 15 коней восьми різних порід. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне.

Свою любов до коней Олександр Гуров передає і місцевим дітлахам. При Іванковецькій школі він уже понад півроку безкоштовно веде гурток «Юні конярі», у якому займається 12 школярів. Щоправда, через карантинні обмеження зараз заняття тимчасово припинили.

Займається колишній каскадер й іпотерапією з дітками, хворими на ДЦП та із синдромом Дауна. Для цих занять Олександр Гуров не так давно спеціально придбав поні шетленської породи. Назвав її Масяня – вона у його конюшні найменшенька. Утім, на Масяні ніхто, навіть діти, не їздять.

Улюблениця дітей у кінному клубі Олександра Гурова - поні Масяня. Фото: Суспільне.
Улюблениця дітей у кінному клубі Олександра Гурова - поні Масяня. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне.

«Діти спочатку бояться звичайного коня, бо він їм здається занадто великим. А хворим дітям узагалі неможливо пояснити, що коня не треба боятися. Тому була задача - купити поні, адже вона маленька. І справді - практично жодна дитина Масяню не боїться, грається з нею. Масяня дуже дружелюбна. Після спілкування з поні, діти перестають боятися і великих коней», - розповідає Олександр Гуров.

Свою міні-конюшню чоловік утримує виключно за власні гроші та за рахунок меценатів. Каже, хоч у нього утримуються коні, які займали призові місця на чемпіонатах України та світу з кінного спорту, від держави підтримки він зовсім не має.

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок