У притулку громадської організації захисту тварин "Врятуй життя" у Хмельницькому доглядають п’ятдесят котів, серед яких є переселенці з Харківщини й Херсонщини. Сюди їх привезли військові та евакуювали зоозахисники, розповідає Суспільне Хмельницький голова організації Олена Голубнича.
Разом із двома сестрами чотиримісячне котеня поселили в притулку громадської організації захисту тварин "Врятуй життя". Сюди їх, зі слів голови організації Олени Голубничої, привіз український військовий.
"Він вивіз з бойової позиції кицю з трьома котенятами. Кицю він стерилізував і залишив у своїй родині, а котеняток мусив віддати нам, бо повертався назад до виконання бойового завдання назад у Херсонську область", — говорить Олена Голубнича.
Тепер для кошенят шукають родину.
"Вони у нас вакциновані, оброблені від глистів, від блошок, і вже, в принципі, можуть переїжджати в нову родину. Кому вони підійдуть? Вони досить активні дівчатка, грайливі, тому їх можна забрати в родину, де є діти. Але щоб діти були не 2-3 рочки, бо це ще маленькі, а діти віком старше семи років буде чудово", — каже Олена.
Кота Рижика, розповідає Олена Голубнича, на тижні привезли зоозахисники організації "UAnimals" з Вовчанського напрямку, що на Харківщині, разом із ще чотирма котами.
"Цих тваринок доглядала жінка-інвалід в одному з сіл Харківської області. Вона відмовлялася від евакуації, вже майже нікого не лишилося в тому селі, а вона відмовлялася, тому що доглядала за цими всіма котиками. Тож, коли ми погодилися їх забрати, відповідно і жінку було врятовано і вивезено в безпечне місце", — розповідає Олена Голубнича.
Тварини приїхали ослаблені, говорить зоозахисниця, та вже одужують. Зараз на карантині.
"Вони нереально тихі. Вони сидять в кліточках, намагаються навіть тихенько дихати. Вони дуже відрізняються від наших, вони дуже вдячні й дуже лагідні", — зазначає Олена.
Голова організації "Врятуй життя" показує кицю Багіру, яка також була евакуйована з Харківської області.
"На третій день ми виявили, що в неї є перелом щелепи. Він у неї неоперабельний, має зажити сам, тільки їй потрібно вологого корму їсти більше. А так вона дуже ручна, лагідна, класна киця", — розповідає Олена Голубнича.
Вологий корм, наповнювач — спресована тирса і одноразові пелюшки постійно потрібні в притулку для котів, розповіла Олена Голубнича. Але найбільше, говорить зоозахисниця, коти потребують родини.
"Дуже важливо знайти добрі руки для них, тому що кожне звільнене місце в нашій кошачій кімнаті дасть можливість врятувати ще якихось тварин з зони бойових дій, яких постійно евакуюють всеукраїнські організації із захисту тварин", — каже Олена Голубнича.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.