У трьох хмельницьких багатоповерхівках голови ОСББ провели збори щодо встановлення на будинках сонячних електростанцій у межах програми фонду енергоефективності "GreenDIM". Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця директора департаменту інфраструктури міста Наталя Вітковська. За її словами, за цією програмою фонд компенсує 70% вартості обладнання, міська рада — решту 30%.
У хмельницькій багатоповерхівці на вулиці Мазура, 18/2 провели збори щодо встановлення на будинку сонячної електростанції у межах програми фонду енергоефективності, розповідає голова ОСББ Олег Яроцький.
"У нас в будинку немає тиску води від мереж водоканалу, тому у нас стоїть своя насосна станція. Коли немає світла — в будинку немає води. Тому тільки заради цього хочемо поставити альтернативне живлення, щоб коли немає світла, будинок був хоча б з водою. Ми прораховували, що встановити сонячну електростанцію, то орієнтовно з квартири виходило десь 3 тисячі 300 гривень", — каже Олег Яроцький.
Збори щодо встановлення на будинках сонячних електростанцій у межах програми фонду енергоефективності провели у трьох багатоповерхівках, де створено ОСББ, розповідає заступниця директора департаменту інфраструктури міста Наталя Вітковська.
"На останній сесії міської ради в бюджеті передбачили один мільйон гривень на виконання програми підтримки ОСББ. Вказану програму ми прийняли в 2020 році і зараз ми її доповнили ще одним заходом програми фонду енергоефективності «GreenDIM». По цій програмі фонду енергоефективності мешканці багатоповерхівок, а саме де створено ОСББ, можуть встановити на дахах своєї багатоповерхівки сонячні панелі. Фонд відшкодовує на сьогоднішній день 70% вартості сонячних панелей і супутнього обладнання. Без власне робіт", — говорить Наталя Вітковська.
За словами Вітковської, від фонду енергоефективносі ОСББ зможуть отримати на сонячні електростанції максимум мільйон.
"Відповідно, Хмельницькою міською радою прийнято свої умови — це решта 30%, але не більше 300 тисяч гривень. Якщо вони візьмуть панелей, що 100% коштують мільйон, їм відшкодують 700 тисяч в фонді енергоефективності і ми решту 300 тисяч відшкодуємо", — розповідає заступниця департаменту інфраструктури міста.
За участь у програмі проголосувало 90 зі 108 необхідних для ухвалення рішення співвласників будинку, розповідає Олег Яроцький. Каже, навесні знову голосуватимуть.
"На жаль, маємо зараз недозбір голосів, не всі проголосували. Рішення відкладається до наступного року. Я думаю в наступному році побачимо тут сонячну електростанцію", — каже Олег Яроцький.
Енергію, вироблену електростанцією, можна використовувати для ліфтів, насосів, дахових котелень, освітлення будинків. Для особистого споживання мешканців ця програма не розрахована, зазначає голова спілки голів правління ОСББ Хмельницької громади Ігор Мішин.
"Я рахував, якщо це по максиму брати, це потрібно зібрати з людей мільйон вісімсот, і тоді мільйон триста відшкодують. А 500 тисяч піде на роботи, документацію та на інші поточні витрати по встановленню СЕС", — каже Мішин.
За словами Ігоря Мішина, про окупність сонячної електростанції мова не йде.
"Це більше про незалежність, про комфорт. Взимку панелі працюють на 10%, тому ми з мережі все одно будемо брати", — говорить чоловік.
Ігор Мішин є головою правління 38-ми хмельницьких ОСББ, радить власникам квартир з індивідуальним опаленням придбати блоки безперебійного живлення для котлів.
"У мене десь на відсотків напевно 70 мешканців мають такі прилади, щоб в разі виникнення якоїсь складної ситуації хоча б на добу – на дві вони могли від своїх акумуляторів заживити котли", — каже Мішин.
Поки мешканці будинку на вулиці Мазура, 18/2 розмірковують над доцільністю встановлення сонячної електростанції, каже Олег Яроцький, задля безпеки та енергонезалежності у багатоповерхівці встановили акумулятори для відеокамер та домофонів.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.